سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه مشورتی عنوان کرد:

دانشجویان قلب تپنده مشارکت آگاهانه در انتخابات هستند/ استفاده حداکثری از فضای مجازی جهت ایجاد شور و نشاط انتخاباتی

مشورتی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه کارگروه مشورتی امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با اشاره به اهمیت حضور پرشور و آگاهانه دانشگاهیان در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت: دانشجویان به‌عنوان گروه‌های مرجع فکری با روحیه مطالبه‌گری و ارتباط تنگاتنگی که با لایه‌های مختلف جامعه دارند، در واقع قلب تپنده مشارکت آگاهانه در این کارزار سیاسی محسوب می‌شوند.

به گزارش مفدا گیلان، دکتر فردین مهرابیان  امروز در کار گروه مشورتی فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان که با موضوع سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران  با حضور  دبیران و نمایندگان دانشجویان در تشکل ها، انجمن ها و کانون های دانشجویی برگزار شد اظهار کرد: اهمیت مشورت در امور به قدری است که خداوند متعال در کتاب آسمانی قرآن بارها به مسئله مشورت اشاره کرده است و قطعا برگزاری چنین نشست هایی می تواند در تصمیمات سرنوشت سازی همچون انتخابات بسیار مهم و اثر گذار باشد.  

وی در ادامه ضمن قدردانی از  حضور فعال دانشجویان در فعالیت های مختلف فرهنگی اظهار داشت : قطعا شما دانشجویان به‌عنوان گروه‌های مرجع فکری با روحیه مطالبه‌گری و ارتباط تنگاتنگی که با لایه‌های مختلف جامعه دارید، در واقع قلب تپنده، مشارکت آگاهانه در این کارزار سیاسی محسوب می‌شوند.

 دکتر مهرابیان افزود: دانشگاه کانون تولید علم و اندیشه و سکانی مهم در راهبری فرهنگ، شخصیت‌مداری سیاسی و اجتماعی و تقویت مطالبات جامعه بر مبنای پرسشگری و عقلانیت است.  


معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تاکید کرد: باید دانشجویان در مدت اشتغال به تحصیل در کنار علم آموزی، ممارست رفتار اجتماعی و سیاسی نیز داشته باشند چرا که ایران اسلامی نه تنها به نیروی انسانی ماهر و تحصیل‌کرده نیاز دارد بلکه بهره‌مندی فرهیختگان دانشگاهی از قدرت تحلیل و موقیت شناسی جهانی و کشوری ظرفیتی است که دانشجویان باید برای پیشبرد امور جامعه در ایام تحصیل به آن تسلط پیدا کنند تا قدرت های دروغین و دشمنان خدا و دین نتوانند در جامعه اسلامی ما حکمرانی کنند.

انتخابات ۱۴۰۰ فصلی مهم و حساس در عرصه کشور است

این مقام مسؤول در دانشگاه با اشاره به اینکه انتخابات ۱۴۰۰ فصلی مهم و حساس در عرصه کشور است گفت : نقش  شما دانشجویان در این انتخابات بدین جهت ارزنده است که مشارکت آگاهانه شما، می تواند انتخاب هدفمندی را رقم بزند و سبب  مشارکت آگاهانه و پرشور همه اقشار جامعه را فراهم کند.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در ادامه با قدردانی از فعالیت های فرهنگی دانشجویان در شرایط اپیدمی کرونا افزود:  شما فعالان دانشجویی از نخبگان جامعه  محسوب می شوید و کاملا هوشیار و بیدار هستید و اجازه نمی دهید که دشمنان سبب افتراق در جامعه اسلامی شوند.
در ادامه این نشست نمایندگان دانشجویان به بیان مهمترین موانع و چالش ها و همچنین بیان پیشنهادات خود جهت حضور حداکثری دانشجویان در پای صندوق های رای پرداختند.

کد خبرنگار:۵۶۴۴۰۱ 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.