چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۴

دانشجویان با حضور در اردوهای جهادی به درک درستی از جامعه می رسند

اردوی جهادی تبریز

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه هماهنگی میان معاونت بهداشتی و برگزارکنندگان اردوهای جهادی، تاثیرگذاری این اردوها را افزایش می دهد، ادامه داد: دانشجویان با حضور در اردوهای جهادی به درک درستی از جامعه و نیازهای آن می رسند. 

به گزارش مفدا تبریز، نخستین جلسه ستاد اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال جاری با حضور دکتر مهدی نظری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، در اتاق جلسات مدیریت امور فرهنگی دانشگاه در روز سه شنبه، ۲۱ اردیبهشت ماه جاری، برگزار شد. 

در ابتدای این جلسه، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه اظهار کرد: دانشجویان دانشگاه دارای پتانسیل و توانمندی بسیار بالایی هستند و حضور آنها در عرصه اردوهای جهادی سبب و منشا تاثیرات بزرگی است. 

دکتر مهدی نظری با اشاره به اینکه هماهنگی میان معاونت بهداشتی و برگزارکنندگان اردوهای جهادی، تاثیرگذاری این اردوها را افزایش می دهد، ادامه داد: دانشجویان با حضور در اردوهای جهادی به درک درستی از جامعه و نیازهای آن می رسند. 

وی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی حضور پررنگی دارند، افزود: میزان بالای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و درخشش دانشگاه در این حوزه ها مرهون دانشجویان است. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به فعالیت های چشمگیر دانشجویی در زمینه مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: فعالیت های مجموعه دانشجویی همتایاران سلامت و همکاری آنها با معاونت بهداشتی دانشگاه در مراقبت از منزل و نمونه گیری در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه ای از فعالیت های بسیار دانشجویان در دوران کرونا بوده است. 

در ادامه این جلسه، رئیس مرکز مشاوره و سلامت دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز  بر پرهیز از موازی کاری در برگزاری اردوهای جهادی تاکید کرد و گفت: هماهنگی معاونت بهداشتی و دانشجویان در برگزاری اردوهای جهادی، سبب می گردد انرژی و زمان دانشجویان به صورت بهینه در خدمت به محرومان به کار گرفته شود. 

دکتر خداداد خدادادی در ادامه سخنانش به فعالیت های همتایاران سلامت از روزهای نخستین شیوع کرونا در مقابله با این بیماری اشاره کرد و ادامه داد: به جرات می توان گفت که مجموعه همتایاران سلامت دانشگاه، نخستین مجموعه ای در کل کشور بود که از روزهای نخستین در عرصه مقابله با کرونا حضور پیدا کرد و فعالیت های آنها تا به امروز ادامه داشته است. 

در ادامه این جلسه، محمد غمخواری، دبیر کانون اردوهای جهادی دانشگاه به برگزاری اردوی جهادی این کانون  در فاز ۴ شهر سهند با همکاری بنیاد بین‌المللی غدیر در روز پنج شنبه، ۷ اسفند ماه سال جاری، اشاره کرد. 

وی با اشاره به اینکه این اردوی جهادی با هدف ارائه خدمات پزشکی، دندانپزشکی، آموزشی، فرهنگی و معیشتی به مردم فاز ۴ شهر سهند به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی (ع)  در مسجد الغدیر برگزار شد، ادامه داد: در این برنامه،  ۳۵ نفر از پزشکان، دندانپزشکان و اعضای کانون مشارکت داشتند که شامل  ۶ نفر دندانپزشک، ۱ متخصص ارتوپدی،۲ متخصص طب سنتی، ۱  متخصص قلب و داخلی، ۴ پزشک عمومی و ۲۱ نفر از فعالان کانون جهادی دانشگاه بودند. 

بنا به گفته دبیر کانون اردوهای جهادی دانشگاه، در این اردوی جهادی یک روزه، خدمات دندانپزشکی برای ۱۱۰ نفر (بیش از۱۵۰ مورد عملیات شامل اکسترنت دندان)، ارتوپدی برای ۳۰ نفر، طب سنتی برای ۴۰ نفر، قلب و داخلی برای  ۳۰ نفر، غربالگری دیابت ۲۰ نفر، فشار خون ۱۰۰ نفر و آموزش و مشاوره بهداشت دهان و دندان و غربالگری سرطان سینه برای مراجعین ارائه گردید. همچنین در این برنامه تعداد ۱۱۰ عدد بسته معیشتی، فرهنگی و بهداشتی در بین افراد نیازمند منطقه با همکاری معتمدان مسجد الغدیر توزیع شد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه، برگزاری اردوی جهادی دندان پزشکی در فاز ۴ شهر سهند در روز جمعه، ۲۴ اردیبهشت ماه جاری، به تصویب رسید. همچنین مقرر گردید دیگر برنامه کانون اردوهای جهادی دانشگاه پس از هماهنگی با معاونت بهداشتی دانشگاه انجام گیرد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.