پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲

به همت کانون اندیشه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد؛

"انتخابات ١۴٠٠" موضوع داغ کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

گزارش تصویری

به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و با توجه به نزدیکی به سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در کشور، سلسله کرسی‌های آزاداندیشی با موضوع "تحلیل مسائل سیاسی روز" و "انتخابات" در کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، تعمیق خردورزی، عقلانیت، تقویت روحیه آزاداندیشی و بیان مسائل و تلاش برای حل چالش های موجود در کشور با برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه ها محقق خواهد شد و طبق چراغ راه های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب خطاب به جوانان، یکی از بهترین مکان‌های نقد درست همین کرسی‌های آزاداندیشی خواهد بود.

معاونت فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز با توجه به نزدیکی به سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و با هدف آگاه سازی جامعه دانشگاهی اقدام به برگزاری سلسله کرسی های آزاداندیشی ویژه اساتید، دانشجویان و کارکنان نموده که استقبال گسترده از آن نشان از جایگاه ویژه این موضوع در میان افراد دارد.

در این راستا نشست سیاسی با موضوع "انتخابات ١۴٠٠" به همت کانون اندیشه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد و "دکتر محمدرضا غلامی"، معاون فرهنگی، دانشجویی با حضور در این برنامه، دانشجویان را در یافتن پاسخی مناسب برای سوالات خود همراهی می کردند.

مدرس این کرسی آزاداندیشی که در ٢٣ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار گردید، "دکتر سید امین موسوی"، عضو هیات علمی و تحلیلگر مسائل سیاسی روز بود که جلسه را با مطرح نمودن پرسش ها و شبهات موجود از سوی دانشجویان شرکت کننده آغاز کرد.

چرایی نقش رسانه ها در بالابردن آگاهی های سیاسی افراد، دلیل حضور در انتخابات با توجه به شرایط و موج ناامیدی موجود در کشور، علل بسیاری از اتفاقات و عملکرد دولت در بروز و جلوگیری از مشکلات اقتصادی و... از جمله سوالاتی بود که از سوی افراد شرکت کننده مطرح گردید.

موسوی در ادامه به تحلیل مسائل سیاسی روز و پاسخ به چالش های مطرح شده از سوی شرکت کنندگان پرداخت و اظهار داشت: بررسی تاریخ جمهوری اسلامی ایران و گذر انقلاب اسلامی در این سال ها به ما نشان می‌دهد که علت جدا شدن جریان های سیاسی در کشور، تنها ریشه در انحرافات موجود داشته و برای بهبود وضعیت و شرایط تنها با وام گرفتن از اصول بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، می توان در تشخیص راه درست گام برداشت.

وی در ادامه اضافه کرد: وامدار جریان های سیاسی نباشید و با پذیرش نظریات و دیدگاه های مختلف به درک درستی از علت و معلول و تعابیر حضور در انتخابات که سرنوشت سازترین تصمیم برای آینده کشور می باشد، بپردازید.

موسوی تصریح کرد: علت ناامیدی افراد برای حضور و مردد بودن برای شرکت در انتخابات تنها ریشه در ناآگاهی افراد از امور داشته و بدون شک موجب تاثیرات بسیار زیادی بر اتفاقات در آینده خواهد شد.

وی ادامه داد: رسیدن به وضعیت مطلوب و رهایی از وضعیت نا به سامان، تنها با گردش نخبگان در کشور محقق خواهد شد و شناخت جایگاه و مقام رئیس جمهور و حیطه اختیارات وی نشان از رسیدن به این ایده آل دارد.

وی به نقش رسانه ها و اختیارات آن ها در آگاهی افراد اشاره کرد و افزود: کشور ما و به ویژه جوانان همواره در معرض پمپاژهای رسانه ای از سوی غرب که خاستگاه رسانه می باشد، قرار گرفته اند و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری راه اندازی یک شبکه بومی اطلاعات تنها راه رهایی از این موضوع خواهد بود./ انتهای پیام

کد خبرنگار؛ ٠۵١٠١٠١

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.