شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴

با اجرای پایلوت در کرمان؛

نظارت تصویری در آزمون‌های مجازی دانشگاه‌های علوم پزشکی کلید خورد

آزمون

نظارت تصویری بر اجرای آزمون‌های مجازی و آنلاین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور رئیس سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی کرمان به صورت آزمایشی آغاز شد.

به گزارش مفدا، با حضور دکتر سعید هاشمی نظری رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمان، قابلیت جدید نظارت تصویری در مرکز آزمون دانشگاه علوم پزشکی کرمان مورد آزمایش قرار گرفت.

دانشگاه علوم پزشکی کرمان به صورت پایلوت این برنامه را اجرایی می کند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت درباره این قابلیت در آزمون های مجازی گفت: این اقدام نظارتی، در واقع اقدامی پیشگیرانه است. در آزمون های حضوری در سالن جلسات علاوه بر مراقب، دوربین تصویر برداری و امکان ضبط صدا وجود دارد و اکنون نیز با راه اندازی این قابلیت همه امکانات آزمون های حضوری در آزمون های آنلاین فراهم شده است.

وی ادامه داد: در این نرم افزار محیط فرد آزمون دهنده چک می‌شود؛ قابلیت گرفتن عکس دارد و با اضافه شدن قابلیت ضبط صدا، مراقب آزمون می تواند در هر زمان که لازم باشد با داوطلب وارد مکالمه شود.

هاشمی نظری تاکید کرد: در واقع همه آنچه که در آزمون حضوری تخلف محسوب می شود در آزمون آنلاین هم تخلف است و نرم افزار باید این موارد را چک کند.

به گفته وی، هدف از نظارت تصویری بر آزمون مجازی این است که موارد امنیتی لازم را برای برگزاری آزمون امن فراهم کنیم تا شرکت کنندگان خیالشان راحت باشد که با شرایط یکسان سنجیده می شوند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه برگزاری آزمون های آنلاین و الکترونیک نسبت به آزمون های کاغذی مزایای بسیاری دارد، اظهار داشت: آزمون های قبل دوران کرونا به صورت حضوری بود این آزمون ها در خیلی اوقات چهار گزینه ای بود که توانمندی فرد را در حد یادگیری ها و در سطوح پایینی شناخت سنجیده می شد در حالی که آزمون های آنلاین و یا الکترونیک این امکان را فراهم می کند تا بتوانیم سطوح بالای شناختی را بسنجیم و هم فرایند تصحیح را با سرعت بیشتری انجام دهیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.