شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۶

آغاز داوری المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی دانشجویان وزارت بهداشت/بازدید دکتر لاری از روند داوری‌ها

داوری مسابقات آمادگی جسمانی المپیاد ورزش های همگانی با حضور دکتر لاری

داوری ۲۵۰ فیلم ورزشی نخستین المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی در رشته آمادگی جسمانی، به صورت آفلاین آغاز شد. دکتر سیماسادات لاری سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از روند انجام داوری‌های این المپیاد بازدید کرد

به گزارش مفدا، داوری ۲۵۰ فیلم ورزشی نخستین المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی در رشته آمادگی جسمانی بخش دانشجویان دختر و پسر، آغاز شد.

امروز داوری رشته آمادگی جسمانی در بخش دختران و پسران المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی دانشجویان در حال برگزاری است. مراحل داوری ۱۳۰ فیلم در بخش دانشجویان پسر و ۱۲۰ فیلم در بخش دانشجویان دختر در حال انجام است.

مسابقات آمادگی جسمانی نخستین المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی در دو بخش استقامتی و چابکی انجام شده است و امروز مراحل داوری این رقابتها برگزار خواهد شد.

بازدید دکتر لاری از روند داوری‌های المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی دانشجویان علوم پزشکی

دکتر سیماسادات لاری سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به همراه مهندس رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجویی در نخستین روز داوری‌های المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، با حضور در سالن اجتماعات شهید احدی، از نزدیک شاهد انجام داوری‌ها و مراحل فنی مسابقات در رشته آمادگی جسمانی بود.

دکتر لاری ضمن ابراز خرسندی از برگزاری المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان علوم پزشکی به صورت مجازی در شرایط کرونایی، اظهار کرد: قطعا برگزاری این مسابقات در چنین ایامی که تحرک و ورزش در میان دانشجویان کمتر است، باعث شور و نشاط و انگیزه بیشتر دانشجویان به امر ورزش می‌شود. خوشحالم که دانشجویان در محیط‌های خوابگاهی یا منازل خود، وارد یک فضای رقابتی سالم ورزشی شده‌اند و جای امیدواری است که میزان استقبال دانشجویان علوم پزشکی برای حضور در این مسابقات ورزشی قابل قبول است.

وی خواستار انجام داوری‌های دقیق در این مسابقات شد و گفت: قطعا داوری‌های فنی و دقیق‌شما، اعتبار خاصی به برگزاری این المپیاد خواهد بخشید و باعث می‌شود، دانشجویان رویکرد مثبتی نسبت به برگزاری این رقابتها داشته باشند. به هرحال یکی از اهداف برگزاری این گونه المپیادها و مسابقات ورزشی، جدا از بحث رقابت، ایجاد انگیزه و رغبت دانشجویان به ورزش و فعالیت‌های بدنی و جسمانی است و هر چقدر ما بتوانیم با برگزاری این رقابتها، امید، شور و نشاط را در دل آنها زنده کنیم، به اهداف‌مان نزدیک‌تر خواهیم شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بر لزوم توسعه فضاهای ورزشی در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید کرد و گفت: ما در این ایام کرونایی، علاوه بر گسترش فضاهای خوابگاهی و سلف سرویس، نگاه و توجه ویژه‌ای به فضاهای ورزشی داشته‌ایم و معتقدیم باید سرانه ورزشی در خوابگاه‌ها و محیط‌های دانشگاهی افزایش یابد. خیلی از دانشگاه‌های بزرگ ما مثل اصفهان تنها دارای یک سالن ورزشی هستند که این سالن هم برای دانشجویان و هم کارکنان و اعضای هیات علمی، مورد استفاده قرار می‌گیرد که جوابگوی دانشگاهیان نمی‌باشد. 

لاری تاکید کرد: ما معتقدیم بهترین راه پیشگری از آسیب‌های اجتماعی، توسعه ورزش در میان دانشجویان است و کسی که سلامت جسمانی داشته باشد و به ورزش روی آورد، قطعا به افسردگی، استرس و آسیب‌های اجتماعی دچار نمی شود و می‌توان همه این اضطرابها و مشکلات روحی و روانی را با ورزش از خود دور کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، ضمن تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری این مسابقات، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم به موقع جوایز نفرات برتر این المپیاد را بدهیم و همچنین در اسرع وقت حق‌الزحمه داوران وناظران فنی نیز پرداخت شود.

همچنین در این مراسم، مهندس رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت ضمن بازدید از روند انجام داوری‌ها، دقایقی در خصوص مسائل فنی این مسابقات توضیحائی ارائه کرد و گفت: خوشبختانه روند داوری این المپیاد در رشته‌های مختلف با ترکیب چند داور و ناظر باتجربه انجام می‌گیرد و به طور مثال برای هر آیتم ورزشی که مورد داوری قرار می‌گیرد، چندین داور، کار قضاوت و بازبینی را برعهده دارند و به همین دلیل ما شاهد مشکلات حداقلی به لحاظ فنی و داوری هستیم و با استفاده از داوران باتجربه و ملی، تلاش داریم سطح فنی این المپیاد را ارتقاء ببخشیم.

اسامی داوران رشته آمادگی جسمانی در بخش بانوان:

زیتا سلیمی طاری : سرپرست فنی 
اقدس اشک‌ریز: سرداور
شهناز خلیل پور: داور
معصومه یوسفی: داور
الهه  زارعان شیروان ده: داور
زهرا کوچکی: داور

اسامی داوران رشته آمادگی جسمانی در بخش پسران:

پدرام امیدی: سرپرست فنی 

فرشاد خسروانی داور

عبدالرحمان خضری: داور

علیرضا راه‌پیما: داور
 

داوری ۵ رشته ورزشی آمادگی جسمانی، طناب زنی، روپایی، هدف زنی والیبال و دوچرخه سواری در بخش‌های دختران و پسران طی دو مرحله و در بازه زمانی ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت و همچنین اول تا دوم خردادماه از ساعت ۹ تا ۱۷ در سالن اجتماعات شهید احدی معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت برگزار می‌شود.

زمان بندی جلسات داوری این المپیاد به شرح زیر است:

شنبه ۲۵ اردیبهشت:

داوری رشته آمادگی جسمانی در دو بخش دختران و پسران

یکشنبه ۲۶ اردیبهشت:

داوری رشته طناب زنی در دو بخش دختران و پسران

دوشنبه ۲۷ اردیبهشت:

داوری رشته روپایی در دو بخش دختران و  پسران

شنبه: اول خرداد:

 داوری رشته هدف زنی والیبال دختران و پسران

یکشنبه: دوم خرداد

داوری رشته دوچرخه سواری  دختران و پسران

انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.