شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵

در گفتگو با دارنده مقام اول رشته فیفا ۲۱ اولین المپیاد بازی‌های فکری و الکترونیک وزارت بهداشت مطرح شد؛

ضرورت تشکیل تیم برای بازی‌های فکری و الکترونیک در دانشگاه‌های علوم پزشکی

تقدیر از سینا ثابت قهرمان فیفا ٢١

سینا ثابت ایمانی دارنده مقام اول رشته فیفا ۲۱ در اولین المپیاد بازی های فکری و الکترونیک وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ضرورت تشکیل تیم‌های بازی‌های فکری و الکترونیک در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تاکید کرد.

به گزارش مفدا مشهد، رشته فیفا ۲۱ شبیه‌سازهای فوتبال در دنیای بازی‌های ویدیویی است و سال‌های سال روی پلتفرم‌های مختلف میزبان علاقه‌مندان این ورزش بوده و صد البته که در این مدت روزهای پُرفراز و نشیبی را هم پشت سر گذاشته است؛ به طوریکه گاهی یکه‌تاز بازی‌های فوتبال بوده و گاهی هم ضعیف‌تر از رقیب دیرینه یعنی PES عمل کرده است.

سینا ثابت ایمانی دانشجوی ترم ۶ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دارنده مقام اول رشته فیفا ۲۱ در اولین المپیاد بازی های فکری و الکترونیک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسمی با حضور مدیر تربیت بدنی و کارشناسان این مدیریت تقدیر شد.

خبرنگار سرویس ورزشی مفدا مشهد در حاشیه این مراسم تقدیر با وی گفتگویی ترتبب داده است که توجه شما را به این گفتگو جلب می کنیم.

خبرنگار مفدا مشهد: ضمن تبریک مجدد بابت این موفقیت، لطفا بفرمایید سطح مسابقات را چگونه ارزیابی کردید؟

سینا ثابت ایمانی: به نام خدا، ممنون بابت تبریک، در مورد سطح مسابقات باید عرض کنم مسابقات از سطح بالایی برخوردار بود به طوری که خود من از حضور چنین پلیر های حرفه ای در سطح دانشگاههای علوم پزشکی متعجب شده بودم. امیدوارم این روند پیشرفت با حمایت دانشگاهها ادامه پیدا کند.

خبرنگار مفدا مشهد: در خصوص نحوه برگزاری مسابقات لطفا نظر خودتان را بفرمایید

سینا ثابت ایمانی: با توجه به اینکه مسابقات به صورت آنلاین برگزار می شد، احراز هویت در طول مسابقه بسیار با اهمیت بود چون وقتی بازی آنلاین برگزار می شود حریف را نمیبینی و ممکن است حتی شخص دیگه ای با اکانت فرد در حال بازی باشد.

البته این نقص در فینال برطرف شد و با گوشی تلفن همراه از طریق امکان ویدئو کال نرم افزار واتس آپ در طول بازی بازیکن توسط داور چک میشد.

خبرنگار مفدا مشهد: این مسابقات مرحله آسیایی هم دارد؟

سینا ثابت ایمانی:بله دارد اما برای دانشجویان علوم پزشکی نیست چون پلیرهای قوی تری هم هستند، اما اگر دانشگاهها اهتمام بورزند و در جهت پیشرفت پلیرها اقدام کنند قطعا دانشجویان علوم پزشکی هم میتوانند در مابقات آسیایی شرکت کنند.

خبرنگار مفدا مشهد: لطفا در مورد نحوه بازی فیفا توضیحاتی ارائه بفرمایید و همچنین بفرمایید چند سال سابقه بازی دارید؟

سینا ثابت ایمانی: من حدود ۷ سال سابقه بازی دارم .در مورد بازی باید بگویم فیفا بهترین شبیه ساز فوتبال است که رقیبی به نام ps  دارد! اما ps در حال افت می باشد و پلیرهایش هم در حال کم شدن هستند این بازی جنبه حرفه ای ندارد و بیشتر حالت تفننی و تفریحی دارد در صورتی که فیفا قسمت حرفه ای فوتبال است و هر چه در این بازی بیشتر وقت صرف کنی حرفه ای تر می شوی! و مزیت فیفا به این است که مدام در حال پیشرفت است و به تبع آن پلیرها هم پیشرفت می کنند.

خبرنگار مفدا مشهد: آقای ثابت ایمانی روزانه چقدر برای بازی وقت می گذارید و این بازی به پیشرفت تحصیلی شما لطمه نمی زند؟

سینا ثابت ایمانی: من روزانه دو ساعت بازی می کنم و در حال حاضر که دانشگاهها به صورت مجازی هستند به راحتی می توانم با برنامه ریزی به بازی و درسم هر دو رسیدگی کنم.

خبرنگار مفدا مشهد:برای پیشرفت بازی در سطح دانشگاه چه پیشنهادی دارید؟

سینا ثابت ایمانی: پیشنهاد اولم اینکه بازیها به صورت رسمی برگزار شود، من حدود سه سال در دانشگاه هستم و فقط یک دوره مساببقه در سطح خوابگاه برگزار شد.

پیشنهاد بعدی من ضرورت تشکیل تیم های بازی های فکری و الکترونیک در دانشگاههای علوم پزشکی است و حضور تیم به ارتقاء سطح مسابقات کمک خواهد کرد.

خبرنگار مفدا مشهد: و سخن آخر؟

سینا ثابت ایمانی: من جا دارد از پایگاه اطلاع رسانی مفدا مشهد به جهت اطلاع رسانی به موقع و موثر در خصوص بازی ها تشکر کنم چون خود من و حتی سایر دوستانم از طریق همین پایگاه متوجه برگزاری مسابقات شدیم .

خبرنگار مفدا مشهد: من هم از اینکه این فرصت را در اختیار ما قرار دادید از شما سپاسگزارم و برای شما آرزوی موفقیت می کنم.

خبرنگار: رحیم کاظمی