دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹

با مصوبات جدید؛

فرآیند اجرایی پایان نامه‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی ساماندهی شد

دانشجویان برای انجام پایان‌نامه چه مشکلاتی دارند؟

فرآیندهای اجرایی پایان نامه‌های دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی ساماندهی شد. بر اساس این ساماندهی اساتید به استفاده از منابع مالی خارج از دانشگاه برای پایان نامه‌ها ترغیب شدند.

به گزارش مفدا مازندران، فرآیندهای اجرایی پایان نامه‌های دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در نشست مشترک فی ما بین معاونین آموزشی و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت مصوب شد.

بر اساس این مصوبه با توجه به ماهیت آموزشی و تحقیقاتی پایان نامه‌ها فرآیند تصویب آنها شامل طرح در گروه آموزشی، دفاع از پروپوزال و تصویب در شورای تحصیلات تکمیلی انجام و در صورت تشخیص استاد راهنما مبنی بر عدم کفایت منابع مالی ، پروپوزال دانشجویی عیناً به پروپوزال پژوهشی تبدیل و روند تصویب سایر طرح‌های پژوهشی را طی خواهد کرد.

در صورت تبدیل پروپوزال دانشجویی به پروپوزال تحقیقاتی باید عیناً سهم معاونت آموزشی در تأمین منابع در جدول هزینه‌های طرح درج شود.

محل تأمین منابع پایان نامه‌های دانشجویی موضوع از محل اعتبارات آموزشی و ۱.۳ درصد درآمد اختصاصی مصوب هیات امناء دانشگاه‌های علوم پزشکی است. نحوه تأمین و سهم معاونت های آموزشی و پژوهشی در صورت پژوهشی شدن طرح بر اساس مصوبات شورای دانشگاه/ دانشکده‌های علوم پزشکی‌است.

همچنین جزء ۴ و ۵ شیوه نامه هزینه کرد ۱.۳ درصد درآمد اختصاصی سهم آموزش توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت اصلاح خواهد شد.

پرداخت حق التدریس و حق التحقیق بر اساس قوانین و مقررات اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها خواهد بود.

دانشگاه‌ها/دانشکده‌های علوم پزشکی باید مدلی را طراحی کنند که اعضای هیات علمی ترغیب به استفاده از منابع مالی خارج از دانشگاهها/ دانشکده‌های علوم پزشکی شوند و تصویب اینگونه طرح‌ها در اولویت قرار گیرد.

به گزارش مهر، اجرایی شدن موضوع تنوع بخشی به مدل‌های انجام پایان نامه‌ها بطور جدی پیگیری شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.