یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱

معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد:

امتحانات دستیاران را تسهیل می‌کنیم

آموزشی

معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص درخواست‌هایی مبنی بر عدم برگزاری آزمون‌های دستیاران به دلیل فشار کاری این قشر، گفت: با توجه به اینکه دستیاران عزیز به دلیل شیوع ویروس کرونا در فشار کاری و استرس قرار دارند؛ تلاش می‌کنیم امکانات و تسهیلاتی را فراهم کنیم که امتحانات نسبت به سال گذشته سهل‌تر شود.

دکتر علیرضا حق‌دوست در گفت‌وگو با مفدا، در حاشیه جلسه‌ مشترک میان معاونان فرهنگی و دانشجویی، آموزشی و نظام پزشکی در خصوص مشکلات دستیاران گفت: در این جلسه در خصوص وضعیت معیشتی، آینده شغلی و فشارهای کاری دستیاران صحبت و بررسی‌هایی انجام شد و راه کارهای هر سه بخش روی میز گذاشته شد تا به صورت هماهنگ برای رفع مشکلات این عزیزان اقدام کنیم.

وی در خصوص طرح موضوعاتی با هدف تغییر زمان آزمون‌های دستیاران با توجه به فشار کاری موجود به خاطر کرونا، ابراز داشت: آموزش باید بر اساس نظم و انضباط تعیین شده حرکت کند؛ بی‌انضباطی و بی‌نظمی در آموزش بیشترین ضررش در ابتدا متوجه خود دستیاران است. ما شرایط کرونا و فشار کاری را درک می‌کنیم و تمام تلاش خود را بر این می‌گذاریم که استرس کمتری به دستیاران عزیز وارد شود و نظم و انضباط را با فشار حداقلی رعایت کنیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: این که فکر کنیم برگزاری آزمون دستیاری، ارتقاء و تله‌برد تنها مشکل دستیاران است صحیح نیست؛ اما تلاش می‌کنیم امکانات و تسهیلاتی را فراهم کنیم که امتحانات نسبت به سال گذشته سهل‌تر شود.

باید تعداد شیفت‌های دستیاران را با داشبووردهای مدیریتی رصد کنیم

وی در خصوص عدم رعایت تعداد شیفت تعیین شده از سوی وزارت بهداشت به دستیاران توسط برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی، خاطر نشان کرد: معدود دانشگاه‌هایی وجود دارند که تعداد شیفت‌های دستیاران را رعایت نمی‌کنند، بر این اساس تمهیداتی برای داشتن کنترل بیشتر بر رعایت موظفی کشیک‌های دستیاران اندیشیده‌ایم. باید نظام کشوری شفاف وجود داشته باشد تا با داشتن داشبوردهای مدیریتی، بتوانیم دانشگاه‌ها و رشته‌ها را رصد کنیم و اگر کسی از قوانین و مقررات عدول کرد، سریع شناسایی شود./انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.