چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

بالغ بر ۵۰۰ دانشجوی دستیاری و دکتری تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان غربالگری سلامت روان می‌شوند

سحری

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بالغ بر ۵۰۰ دانشجوی این دانشگاه در طرح غربالگری سلامت روان دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی مورد غربالگری قرار می‌گیرند.

فهیمه سحری در گفتگو با خبرنگار مفدا گیلان از آغاز طرح غربالگری سلامت روان دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و گفت: هر ساله طرح غربالگری سلامت روان برای دانشجویان  ورودی جدید در دانشگاه علوم پزشکی گیلان انجام می شود.

 وی خاطر نشان کرد: بحران بیماری کرونا، فشار بر روی دستیاران را افزایش  داده است.  بر این اساس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به جهت اهمیت بررسی سلامت روان دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی  غربال تمامی آنها را مد نظر قرار داده و شرکت در این پایش را برای همه الزامی کرده است.

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه خاطرنشان کرد: اجرای طرح غربالگری سلامت روان دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان آغاز شده است وبالغ بر ۵۰۰ دانشجوی این دانشگاه در طرح غربالگری سلامت روان دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی مورد غربالگری  قرار می گیرند.  کارشناسان اداره مشاوره (از قبیل روانشناس، روانپزشک و مدکار اجتماعی)  با تماس با این گروه از دانشجویان بعد از شناسائی دانشجویان در معرض آسیب و آسیب دیده، پیگیری لازم برای مصاحبه اختصاصی و مداخلات درمانی موثر از قبیل روان درمانی و دارو درمانی را  انجام می دهند.

وی همچنین افزود: تمامی دستیاران و دکترای تخصصی مشغول به تحصیل در دانشگاه باید در سایت اداره سلامت و روان دانشجویان ثبت نام نمایند و همچنین می توانند جهت اطلاعات بیشتر با شماره ۳۳۲۴۱۲۶۷-۰۱۳تماس حاصل  نمایند.

برای ورود به سایت اداره سلامت و روان دانشجویان اینجا کیلیک کنید 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.