یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

آغاز اجرای طرح غربالگری سلامت روان دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

مهرابیان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: اجرای طرح غربالگری سلامت روان دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی در این دانشگاه آغاز شد.

به گزارش مفدا گیلان، دکتر فردین مهرابیان با اشاره به اینکه رونمایی از سامانه ویژه غربالگری روانی دانشجویان علوم پزشکی کشور  انجام شده است و بر اساس تصمیمی که اتخاذ شده، تمامی دانشجویان دوره دستیاری و دکتری تخصصی ملزم به ثبت نام در این سامانه و  انجام غربالگری هستند.

وی ادامه داد: با تلاش کارشناسان خبره اداره مشاوره و سلامت روان  ایندانشگاه ، اجرای طرح غربالگری  سلامت روان دستیاران و و دانشجویان دکتری تخصصی با جلب مشارکت، حداکثری گروهای آموزشی روانپزشکی ،جهت اجرا و شناسایی افراد آسیب دیده و در معرض آسیب های روانی و اجتماعی  و ارایه مداخله بهنگام درمان های روانپزشکی و روانشناختی ویژه تمام دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی دراین دانشگاه در حال انجام است .

این مقام مسوول با اشاره به فشار کاری بالا و مشکلات عدیده ای که دستیاران با آن مواجه هستند گفت: به دلیل بحران بیماری کرونا ویروس، فشار بر روی دستیاران افزایش یافته است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به الزام شرکت تمامی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی در پایش سلامت و روان تاکید کرد: بر این اساس در نامه ابلاغی به دانشگاه‌های علوم پزشکی در این خصوص، شرط شرکت در آزمون ارتقا، شرکت در غربالگری سلامت‌روان عنوان شده است .

لازم به ذکر است؛ تمامی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان باید با مراجعه به لینک https://ccsm.behdasht.gov.ir/register   در این طرح ثبت نام و جهت کسب اطلاعات بیشتر  با شماره ۳۳۲۴۱۲۶۷-۰۱۳ اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه تماس حاصل نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.