سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۹

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

استقبال از «المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی فراتر از حد تصور بود

گزارش تصویری / مراسم اختتامیه‌ی «نخستین المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر» به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان کرد: خوشبختانه از بین ۶۸ دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور ۵۶ دانشگاه علوم پزشکی با ما در برگزاری المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت همکاری داشتند و ۱۲۴۱ نفر در این رویداد حضور پیدا کردند.

به گزارش مفدا، «اولین المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان دختر و پسر شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور» با عنوان «یادواره شهید احمدرضا احدی» روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه در تالار امام خمینی(ره) دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.
دکتر محمدعلی امام هادی درباره «نخستین المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر» عنوان کرد: همانطور که رهبری اشاره فرمودند وفور ورزش از انواع آفات اجتماعی جلوگیری می‌کند. هدف ما به جز برآوردن منویات مقام معظم رهبری، مشارکت فعال دانشجویان شاهد و ایثارگر، شناسایی، رشد، شکوفایی و فراهم کردن زمینه‌های بهره‌مندی از توان ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر مستعد است.
او اضافه کرد: توسعه شادی، نشاط، پرکردن اوقات فراغت، ایجاد انگیزه جهت استمرار فعالیت‌های ورزشی در المپیادهای ملی و بین‌المللی از دیگر اهداف این المپیاد محسوب می‌شود. 
دبیرکل «نخستین المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر» با اشاره به اهمیت ورزش و آمادگی جسمانی بیان کرد: با شیوع کرونا تمام فعالیت‌های ورزشی تخطئه شد. باشگاه‌های ورزشی و حتی فعالیت‌های جسمانی در پارک‌ها نیز ممنوع شد اما هدیه کرونا این بود که به ما کمک کرد تا چشم‌ها را بشوییم و جور دیگری ببینیم. پس از آن دریافتیم که ورزش قابلیت تخطئه شدن ندارد و به همین سبب انواع فعالیت‌های ورزشی را در رشته‌های آمادگی جسمانی ترکیبی، پلانک، برپی، اسکات دیواری، اسکات تک پا، بارفیکس تعادلی، پله درجا، شنا سوئدی، روپایی و طناب‌زنی برای دانشجویان راه‌اندازی کردیم.


معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین اشاره کرد: در اولین گام کارگروه داخلی جهت تدوین و برنامه‌ریزی اجرایی این المپیاد تشکیل شد. شورای سیاستگذاری با حضور دکتر سیماسادات لاری رئیس و دکتر علیرضا زالی قائم مقام «المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر» آغاز به کار کرد و کار به کمیته‌هایی با اعضای خاص سپرده شد. 
امام هادی ایجاد یک سامانه با امنیت بالا برای حفظ شأن دانشجویان شاهد و ایثارگر را یک چالش بزرگ در برگزاری این المپیاد قلمداد کرد و گفت: خوشبختانه "سامانه سوت" برای این جشنواره افتتاح شد که از امنیت بالایی برخوردار است و قابلیت دانلود قابل‌های ویدئویی در این سامانه وجود ندارد. به علاوه ویدئوی دانشجویان دختر و پسر با تایید دفتر شاهد و ایثارگر و توسط رابط‌های ما در دانشگاه‌های مختلف بارگذاری شد.


او درباره داوری این رویداد ورزشی عنوان کرد: تمام داوران ما از میان داوران رسمی فدراسیون ورزش‌های همگانی انتخاب شدند. در طول برگزاری این جشنواره نظارت‌ها و بازدیدهای مختلفی از روند کار انجام شد که بازدید دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، دکتر محمد تاج‌فرد؛ مدیرکل امور شاهد و ایثارگر معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر محمدحسین پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر محمد کوشکی رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت، مهدی مقدم‌منش رئیس اداره ورزش‌های قهرمانی و.. از آن جمله به شمار می‌اید و ما و ارتباط تنگاتنگی با این عزیزان داشتیم. 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره استقبال از این المپیاد گفت: خوشبختانه از بین ۶۸ دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور ۵۶ دانشگاه با ما همکاری داشتند و ۱۲۴۱ نفر در این رویداد حضور پیدا کردند. ۶۵۳ دانشجوی پسر و ۵۸۸ دانشجوی دختر در این رویداد حضور پیدا کردند  که آثار ارسالی دانشجویان پسر ۵۱۱ و دانشجویان دختر ۵۰۱ اثر را به ثبت رساندند. ما برای این المپیاد محدودیتی نگذاشتیم و هدف ما جذب مشارکت بیشتر در این رویداد ورزشی بود.انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.