جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تربت حیدریه در کارگاه "نقش کانون های دانشجویی در ارائه خدمات داوطلبانه" عنوان کرد؛

جوان، نیروی قدرت و آینده دار ماست و ایده های تازه آنها در تصمیم گیری ها مرزها را جابه جا می کند

فکوری

اه " نقش کانون های دانشجویی در ارائه خدمات داوطلبانه هلال احمر و آشنایی با فعالیت های بین الملل" با کوشش کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و با تدریس رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان با حضور بیش از یکصد نفر دانشجو در بستر فضای مجازی برگزار شد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، کارگاه " نقش کانون های دانشجویی در ارائه خدمات داوطلبانه هلال احمر و آشنایی با فعالیت های بین الملل" با کوشش کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و با تدریس رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان با حضور بیش از یکصد نفر دانشجو در بستر فضای مجازی برگزار شد.

سعید فکوری رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تربت حیدریه کانون دانشجویی هلال احمری  را عضوی از یک شبکه بزرگ داوطلبی دانست و گفت:  کانون های دانشجویی هلال احمر همچون دیگر واحدهای این جمعیت فعالیت های خود را در چهارچوب اصول بنیادین و هفت گانه را انجام می دهد. همچنین هدف اصلی در کانون های هلال احمر ایجاد بستر مناسب برای فعالیت های امدادی و فرهنگی در خود دانشگاه ها است. در عین حال برخی از دانشجویان عضو کانون هم اکنون به عنوان عضو داوطلب در پایگاه ها و عملیات مختلف درون مرزی و برون مرزی فعالیت دارند.

وی یکی از مسائل مهم تربیتی کانون های هلال احمر را پرورش استعداد ها و تربیت روحیه فداکاری و ایثارگری عنوان کرد و ادامه داد: توسعه نقش و حضور جوانان دانشجو در تصمیم گیری ها، مشارکت های اجتماعی، حضور در پروژه های مختلف که جنبه ی بشر دوستانه و امدادی دارد می توان مسیرهای برنامه ریزی های اجرایی را از لحاظ کیفی و کمی ارتقا دهد و جوان، نیروی قدرت و آینده دار ماست و ایده های تازه آنها در تصمیم گیری ها مرزها را جابه جا می کند.

۱۹۲ کشور بطور رسمی و ۱۹۴ کشور بطور غیر رسمی عضو نهضت جهانی صلیب سرخ هستند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تربت حیدریه در ادامه ی این کارگاه  با نگاهی با تاریخچه نهضت جهانی صلیب سرخ افزود: صلیب سرخ ۱۵۰ سال پیش تاسیس و در حال حاضر از سه زیر مجموعه بزرگ جمعیت های ملی، فدراسیون جهانی و کمیته ملی صلیب سرخ تشکیل شده است. در کشور های اسلامی آرم جمعیت های ملی غالباً از هلال تشکیل شده و در کشورهای مسیحی از صلیب سرخ استفاده می کنند اما در سال ۲۰۰۵ لوگوی دیگری هم به آن اضافه شد که کشور های غیر مسیحی از لوگوی کریستال سرخ استفاده می نمایند.

محمد علی اکبری دبیر کانون هلال احمر دانشگاه گفت: از سال گذشته باتوجه به عدم حضور فیزیکی دانشجویان و مجازی شدن دروس فعالیت های کانون هلال احمر سمت و سوی مجازی گرفته و از ابتدای کرونا،  کانون هلال احمر با انتقال مفاهیم لازم و ایجاد انگیزه و روحیه مثبت در دانشجو ها همراه با ساخت محتوی های چند رسانه ای سعی داشته است تا به ماموریت فرهنگ سازی خود ادامه دهد و با توجه به ظرفیت دانشگاه تا الان هم سعی کردیم فعالیت های موثری داشته باشیم.

گفتنی است این کارگاه با حضور بیش از یکصد نفر از فعالان فرهنگی و کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در بستر فضای مجازی و پلتفرم اسکای روم برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.