یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵

دبیر کل شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

شورای صنفی یک نهاد دانشجویی است که هم مشروعیت دارد و هم مقبولیت

شریفیان دبیر شورای صنفی / سبزوار

سیدامین شریفیان دبیرکل شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار معتقد است تشکیل یک نهاد دانشجویی مستقل که بتواند به دور از هر گونه محافظه‌کاری، مطالبات و خواسته‌های صنفی دانشجویان را به گوش مسئولین دانشگاه رسانده و از حقوق قانونی آنها دفاع کند، بسیار اهمیت دارد.

سیدامین شریفیان دبیرکل شورای صنفی دانشجویان دانشگاه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا سبزوار با بیان اینکه شورای صنفی یک نهاد دانشجویی است که هم مشروعیت دارد و هم مقبولیت افزود: این شورا به هیچ گروه سیاسی وابسته نیست و از بطن دانشجویان و با انتخابات قانونی تشکیل می‌شود.

شریفیان وجود شورای صنفی فعال و پیگیر در دانشگاه‌ها را حائز اهمیت بیان کرد و اظهار داشت: شورای صنفی پلی بین دانشجویان و مسئولان جهت مطالبه خواسته‌های به حق دانشجویان بوده و بدون شک وجود تعامل و مشارکت بین شورای صنفی و مسؤولان دانشگاه به مرتفع کردن مشکلات ختم خواهد شد.

دبیرکل شورای صنفی دانشجویان معتقد است تشکیل یک نهاد دانشجویی مستقل که بتواند به دور از هر گونه محافظه‌کاری، مطالبات و خواسته‌های صنفی دانشجویان را به گوش مسئولین دانشگاه برساند و از حقوق قانونی آنها دفاع کند، بسیار اهمیت دارد.

وی دانشجویان را یکی از ارکان اصلی دانشگاه‌ها بیان کرد و افزود: در این دوره  شورای صنفی سعی خواهیم کرد شرایط موجود در تمامی جنبه‌ها از جمله آموزشی، صنفی، رفاهی، علمی و ... را بهبود بخشیده و  برای رشد هر چه بهتر دانشجویان تلاش نماییم.

دبیرکل شورای صنفی دانشگاه با اشاره به اینکه شورای صنفی دانشجویان به دلیل ایجاد ارتباط مستقیم و بدون واسطه بین دانشجویان و مسؤولان و به عنوان زبان گویای دانشجویان می‌تواند قدم‌های خیلی مؤثر و سریعی در رفع مشکلات دانشجویان و بهبود شرایط موجود بردارد افزود: البته در به ثمر رسیدن این رسالت مهم همکاری مسؤولان مربوطه با این شورا و تلاش برای حل مشکلات و بها دادن به این شورا از طرف مسؤولان امری مهم و ضروری است که اگر این مهم صورت نگیرد فعالیت شورای صنفی هم تأثیری نخواهد داشت.شورای صنفی زبان گویای دانشجویان بوده و می‌تواند قدم‌های خیلی موثر و سریعی در رفع مشکلات دانشجویان و بهبود شرایط موجود بردارد

شریفیان با بیان اینکه وظایف و مسئولیت‌های هر یک از دبیران کمیته‌های شورای صنفی مشخص شده و پاسخگوی مشکلات، نظرات و پیشنهادات دانشجویان عزیز خواهند بود، ادامه داد: ما در شورای صنفی همواره مدافع حقوق دانشجویان خواهیم بود تا با کمک یکدیگر و همراهی مسئولین بتوانیم در جهت بهبود شرایط گام‌های موثری برداریم.

وی در ادامه از اعتماد دانشجویان و انتخاب وی به عنوان دبیرکل شورای صنفی قدردانی و در تشریح اهداف خود گفت: در شرایط موجود پیگیری و ایجاد بستری مناسب و کارآمد جهت برگزاری امتحانات پایان ترم و  پیگیری واکسیناسیون کلیه دانشجویان مهمترین برنامه و هدف ما بوده و در ادامه سعی خواهیم کرد تا با کمک دانشجویان و مسئولین سطح  رفاهی دانشگاه را ارتقا و بهبود بخشیم.

دبیرکل شورای صنفی در پایان دیدار منظم با دانشجویان و بررسی مشکلات، رسیدگی و پیگیری برای حل مشکلات قبلی، تشکیل هر چه منظم‌تر جلسات با اعضای شورای صنفی را از دیگر برنامه‌های خود برای سال تحصیلی جدید بیان کرد و افزود: تلاش داریم با این اقدامات در راستای هر چه بهتر شدن شرایط برای دانشجویان قدم برداریم.

تهیه شده توسط علی خواجوی خبرنگار سرویس آموزشی‌پژوهشی مفدا سبزوار

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.