شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد؛

ارائه ۱ هزار و ۲۴۵ نوع خدمات درمانی و دارویی در اردوی جهادی روستای آویهنگ سنندج

ارائه ۱ هزار و ۲۴۵ نوع خدمات درمانی ، دارویی در اردوی جهادی روستای آویهنگ سنندج

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از اجرای اردوی جهادی در روستای آویهنگ سنندج خبر داد.

 دکتر محمد باقر خادم عرفان در گفتگو با مفدا کردستان اظهار داشت: در این اردوی ۲ روزه خدمات مختلف پزشکی شامل ویزیت  دندانپزشک عمومی و متخصص، ترمیم و کشیدن دندان، فلورایدتراپی دندان برای کودکان، ویزیت پزشک عمومی و ماما، انجام آزمایش پاپ اسمیر، انجام آزمایش خون شامل چربی، قند، آنزیم های کبدی و کلیه و نیز ارائه داروی رایگان انجام شد.
وی در مورد جزئیات این اردوی جهادی افزود:۶۰ نفر در این اردوی جهادی خدمات داوطلبانه رایگان انجام دادند که شامل ۲دندانپزشک متخصص، ۲ دندانپزشک عمومی،۳پزشک عمومی، ۲ماما، ۲ کارشناس علوم آزمایشگاه و حدود ۴۰ نفر از دانشجویان و دانش آموختگان رشته های مختلف بودند.
وی با اشاره به اینکه خدمات دارویی و درمانی در این اردوی جهادی ارائه شد،گفت: در بخش دندانپزشکی ترمیم و کشیدن دندان و در بخش پزشکی ویزیت و ارائه دارو نیز خدمات مختلفی ارائه شد.
خادم عرفان به خدمات ارائه شده در این اردو اشاره کرد و تصریح کرد:یک هزار و۲۴۵ نوع خدمات در این اردوی ۲ روزه در روستای آویهنگ سنندج ارائه شد که شامل ویزیت پزشکی و مامایی برای۲۵۰ نفر،
آزمایش های خون شامل، قند، چربی، آنزیم های کبدی و کلیوی برای ۸۰ نفر،آزمایش پاپ اسمیر برای۳۰ نفر،ویزیت دندانپزشکی برای ۲۵۰ نفر بزرگسال و کودک،ترمیم ۱۷۰ دندان،کشیدن ۲۳۰ دندان،فلوراید تراپی دندان ۳۵کودک وارائه داروی رایگان به ۲۰۰ نفر بوده است.
وی با اشاره به اینکه تمامی این خدمات به صورت رایگان بوده،گفت: با حمایت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در آینده نزدیک شاهد برگزاری اردوهای جهادی با تلاش و امکانات بیشتردر مناطق محروم استان کردستان خواهیم بود.
خادم عرفان ادامه داد:در این اردوی جهادی که در روستای آویهنگ سنندج برگزار شد علاوه بر آموزش صحیح مسواک زدن به دانش اموزان ،۶۰ عدد خمیر و مسواک به همراه ۷۰۰ماسک به مردم این منطقه اهدا شد.
گفتنی است این  اردوی جهادی با همکاری مرکز بهداشت سنندج،درمانگاه معراج سپاه،درمانگاه شهید قاضی،نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه،علوم پزشکی کردستان،معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان 
قرارگاه جهادی امام رضا(ع)،اداره آموزش و پرورش بخش کلاترزان،کمیته امداد امام خمینی(ره) وبیمارستان بعثت سنندج برگزار شد.       

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.