سه‌شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶

جلسه مشترک شورای برنامه ریزی ادارات مشاوره شمال کشور برگزار شد

اداره مشاوره

رییس اداره و کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه در جلسه مجازی شورای برنامه ریزی ادارات مشاوره شمال کشور شرکت نمودند.

به گزارش مفدا گیلان، جلسه مشترک شورای برنامه ریزی ادارات مشاوره شمال کشور( گیلان، ساری ، بابل، سمنان ،شاهرود) در خصوص مشاوره و تبادل نظر تجربیات در حوزه ارائه خدمات مشاوره‌ای به دانشجویان دوره دستیاری و دکتری تخصصی تشکیل شد.

این نشست که جهت رسیدگی به مشکلات دانشجویان دوره دستیاری و دکترای تخصصی به عنوان ستون های اصلی ارائه خدمات در بخش های بالینی برگزار شد، بنا به دستور مقام عالی وزارت برای رفع مشکلات این قشر زحمتکش تبادل نظر صورت گرفت.

فهیمه سحری رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی گیلان،در خصوص اقدامات انجام شده این اداره گزارشی ارایه کرد و افزود: اطلاع رسانی به معاونت آموزشی دانشگاه جهت همکاری دوجانبه درخواست اجرای هرچه بهتر طرح غربالگری انجام شده است و همچنین به روسای مراکز آموزشی و درمانی نیز در این خصوص اطلاع رسانی شده تا به اطلاع دستیاران مشغول بکار در آن مرکز به نحو احسن رسانده شود.

وی افزود: همچنین کارشناسان این اداره به صورت تلفنی دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی  اطلاع رسانی می کنند تا دانشجویان مورد نظر در طرح غربالگری شرکت نمایند

 رییس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: اقدامات پیشروی نیز از این قرار است که در روزهای آتی جلسه مشترک معاونت فرهنگی با معاونت آموزشی دانشگاه و نماینده شورای صنفی دستیاران و دکتری تخصصی برگزار خواهد شد تا چالش های موجود بررسی شود و با ارایه راهکارهای موثر به جلب مشارکت حداکثری دانشجویان را شاهد باشیم تا اداره مشاوره و سلامت روان بعد اجرا و شناسایی افراد آسیب دیده و در معرض آسیب های روانی و اجتماعی بتوانند با ارایه مداخلات بهنگام درمان های رواشناختی و روانپزشکی بپردازند.

وی همچنین به مشکلات و چالش هایی که تاکنون در خصوص اجرای این طرح وجود داشته اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.