سه‌شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸

به مناسبت ۱۷شوال روز فرهنگ پهلوانی وزورخانه ای؛

وبینارآشنایی با آداب ورسوم زورخانه ای در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار می شود

زورخانه

اداره تربیت بدنی معاونت فرهنگی ودانشجویی دانشگاه با همکاری هیئت ورزشهای زورخانه ای وکشتی پهلوانی استان وبینار آموزشی آشنایی با آداب ورسوم زورخانه ای وفرهنگ پهلوانی را ویژه دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار می کند.

معاون فرهنگی ودانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند درگفتگو با مفدا بیرجند با اشاره به   ۱۷ شوال مصادف با هشتم خردادماه  روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای گفت : ورزش پهلوانی وزورخانه ای که پیشینه ای کهن در فرهنگ ایرانی دارد و نمایانگر پیوند جوانمردی و قدرت روحی و جسمی است.

دکتر عباس جوادی همچنین با اشاره به اینکه وبینار آموزشی آشنایی با آداب ورسوم زورخانه ای  با هدف آشنایی با این ورزش کهن  برگزار خواهد شد  گفت: این مراسم ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۹ خرداد ماه در سالن ورزشی خوابگاه ولیعصر(عج) برگزار می شود.

وی همچنین ادامه داد:این وبینار توسط آقای حبیب شاعر زاده پیشکسوت رشته باستانی وزورخانه ای استان ارائه می شود و  اجرای حرکات باستانی بصورت زنده در محل سالن ولیعصر(عج) از دیگر برنامه های این روز خواهد بود.

معاون فرهنگی ودانشجویی دانشگاه  همچنین در پایان افزود : این وبینار که دارای امتیاز آموزشی است در بستر ادوب کانکت به آدرس : webc.bums.ac.ir\stdبرگزار خواهد شد و علاقه مندان جهت شرکت در این وبینار آموزشی باید کد ملی و محل خدمتشان را قید نمایند.

جهت ثبت نام در وبینار اینجا کلیک نمایید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.