چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲

نشست معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با نمایندگان نهادهای دانشجویی دانشکده علوم پزشکی ساوه

نشست با نهاادها

دکتر سیما سادات لاری گفت فضای فرهنگی از اولویت‌های مهم معاون فرهنگی و دانشجویی است و هویت کار فرهنگی با فراهم بودن فضای مناسب رخ نشان خواهد داد لذا فراهم بودن این فضا از مهم‌ترین اولویت‌های معاونت فرهنگی محسوب میشود.

به گزارش مفدا ساوه، معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت دیروز چهارم خرداد در دیدار با نمایندگان نهادهای دانشجویی دانشکده علوم پزشکی ساوه با بیان اینکه شنیدن مشکلات و دغدغه‌ها از زبان خود دانشجویان در برطرف کردن مشکلات کمک شایانی خواهد کرد گفت: با توجه به اینکه دانشجویان روزانه با امکانات و خوابگاه‌ها در ارتباط هستند تسلط بیشتری بر مشکلات و کاستی‌ها دارند و میتوانند با بیان مشکلات در رفع کمبودها کمک کنند.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های دانشکده علوم پزشکی ساوه در این بخش مقداری ضعیف است افزود: باتوجه به بازدیدهایی که امروز صورت گرفت و مواردی که در جلسه مطرح شد در تلاش برای حل بخشی از این مشکلات خواهیم بود. 

دکتر لاری تقویت ارتباط دانشکده با وزارتخانه از زمان تصدی ریاست دانشکده توسط دکتری مصری را امتیازی مثبتی برای ساوه خواند و گفت: برنامه‌های خوبی برای ساوه در نظر گرفته شده که با کمک وزارتخانه و تعامل دانشکده با دستگاه‌ها بخشی از مشکلات موجود را مرتفع خواهیم کرد. 

وی با اشاره به توقف روند ساخت سالن ورزشی گفت: ساخت این سالن باتوجه به وجود یک مشکل قانونی متوقف شده که در این خصوص جلساتی نیز برگزار شده و با پیگیری‌های لازم در سطح وزارتخانه و حل سریع موضوع امیدواریم در ساخت این سالن نیز تسریع صورت پذیرد. 

معاون وزارت بهداشت با اشاره به کمبود فضای فرهنگی و تشکل‌ها در دانشکده ساوه نیز گفت: کمبود فضا محسوس‌ترین نکته قابل رویت در دانشکاه علوم پزشکی ساوه است که پراکندگی اماکنی مانند پردیس، ستاد ریاست و… نشان از این موضوع است که در مشکلات عمده دانشکده‌های کشور است. 

وی گفت: تحصیل در دانشکده‌های نوپا مشکلات و سختی‌های خاص خود را دارد اما تجربه ثابت کرده در این دانشگاه‌ها دانشجویان پر تلاش‌تر و خاص خواهند بود. 

لاری با تاکید بر اینکه دانشجویان تحصیل کرده در دانشگاه‌های نوپا به مراتب عملکرد بهتری نسبت به دانشگاه‌های شناخته شده دارند گفت: تیم خوبی در دانشکده علوم پزشکی ساوه حضور دارد که با تمروز و تسلط بر مشکلات و کمبودها پیگیری‌های قابل قبول و خوبی را برای رفع آن اندیشیده‌اند. 

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت استفاده از پتانسیل واحدهای صنعتی در ساوه را ظرفیت مناسبی برای پیشبرد اهداف در سطح شهرستان دانشت و خاطرنشان کرد: تعامل مناسب دانشکده با کارخانجات برای ساخت و تجهیز پروژه‌ها تاثیر بسزایی در ارتقا جایگاه این دانشکده خواهد داشت. 

وی با بیان اینکه فضای خوابگاه‌های ساوه استاندار است افزود: بدلیل عدم مالکیت دانشکده امکان مانور و تجهیز بیشتر وجود ندارد اما برنامه‌ای برای تملک وجود دارد که در صورت تحقق نسبت به تجهیز بیشتر و بهتر اقدام خواهد شد.

وی فضای ورزشی را لازمه هر دانشگاه دانست و گفت: مشکل قانونی ساخت سالن ورزشی ساوه باید سریعتر مرتفع شود و با ساختن یک سالن همایش که یک برند و اعتبار برای هر دانشگاه محسوب میشود از ظرفیت آن برای اجرای برنامه‌ها بهره برد. 

در ادامه این جلسه نمایندگان دانشجویان پرستاری، فوریت‌های پزشکی، بهداشت و محیط، پرستاری و تشکل بسیج دانشجویی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

به گزارش مفدا کمبود فضای فرهنگی و آموزشی، مشکلات خوابگاه‌ها، کمبود بودجه‌های انجمن‌ها و بیان دغدغه‌ها و کاستی‌ها از مهمترین بخش دیدار دانشجویان با معاون وزیر بهداشت بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.