شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱

در نخستین نشست اردوهای جهادی مطرح شد؛

اردوی جهادی یک روزه در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار می شود

جهادی

نخستین جلسه اردوهای جهادی در سال جاری با حضور حداکثری اعضا در سالن جلسات دانشکده پرستاری برگزار شد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه،   نخستین جلسه اردوهای جهادی در سال جاری با حضور حداکثری اعضا در سالن جلسات دانشکده پرستاری برگزار شد.

"سید حمید حسینی"مدیر فرهنگی دانشگاه در حاشیه ی این نشست و در گفتگو با خبرنگار سرویس فرهنگی مفدا گفت: یکی از رسالت های مهم ما در دانشگاه علوم پزشکی و در کانون اردوهای جهادی ارائه آموزش های همگانی است و همچنین در راستای استمرار فعالیت های خداپسندانه با رعایت پروتکل های بهداشتی اردوی جهادی یک روزه ای را بیستم خردادماه در روستاهای حوالی شهرستان کدکن برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: با توجه به هم اندیسی صورت گرفته در این نشست برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیرانه از بیماری‌های غیر واگیر همانند؛ فشارخون، دیابت، عفونت‌های منتقله و غیره ویژه بزرگسالان؛ مراقبت از سلامت دهان و دندان کودکان زیر هفت سال، خدمات فرهنگی و مشاوره ای و شناسایی آسیب‌های اجتماعی این منطقه با کمک دهیاری و اعضای شورا از مهمترین برنامه های این اردو می باشد.

حسینی بهره گیری از پتانسیل حوزه مشارکت های اجتماعی دانشگاه را امری ضروری دانست و بیان کرد: تلاشمان بر این است تا با هماهنگی و دعوت از یک پزشک عمومی و استقرار در این اردو ویزیت رایگانی را انجام و در صورت نیاز جهت ارائه مراقبت های بیشتر به کلینیک و پزشکان متخصص در سطح شهرستان ارجاع داده شوند. همچنین نقش امور مشارکت های مردمی دانشگاه به واسطه ی ارتباطی موثر با خیرین سلامت در جهت کاهش هزینه درمانی بیماران بر هیچ کسی پوشیده نیست و با برنامه ریزی انجام شده صورت گرف

او در پایان افزود: با توجه به رعایت فاصله گزاری اجتماعی در دوران کرونا، ظرفیت حضور شرکت کنندگان ۱۵ نفر از دانشجویان در این اردو می باشد و داوطلبان می‌توانند از نهم خردادماه با مراجعه به دبیر این کانون، آقای صاحبکار، اعلام آمادگی نمایند.

کد خبرنگار: ۲۷۰۱۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.