سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲

قلیان مضرترین ماده اعتیاد

نیکزاد

همزمان با هفتۀ ملی بدون دخانیات ، کارگاه دو روزه باعنوان نظام سلامت توانمند به دور از اعتیاد به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با همکاری اداره مشاوره و سلامت روان، اداره تعالی فرهنگی و کمیته انضباطی دانشگاه برگزار شد.

همزمان با هفتۀ ملی بدون دخانیات ، کارگاه دو روزه باعنوان نظام سلامت توانمند به دور از اعتیاد به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با همکاری اداره مشاوره و سلامت روان، اداره تعالی فرهنگی و  کمیته انضباطی دانشگاه برگزار شد.

دکتر محمد قربانی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در حاشیۀ این کارگاه گفت: دوران جوانی از مهم‌ترین مراحل زندگی هر فرد است و سلامت و توانایی فردی در این دوره از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی تهدیدات سلامتی در این سن بیشتر است و نیاز به دقت‌نظر بیشتری دارد.

دکتر علیرضا نیکزاد درمانگر و پژوهشگر حوزۀ اعتیاد و مدرس این کارگاه نیز با اشاره به اهمیت آگاهی‌بخشی در مقابله با اعتیاد عنوان داشت: عدم آگاهی مهم‌ترین دلیل گرفتاری جوانان در این منجلاب است و بسیاری از جوانان به‌علت کنجکاوی به مواد مخدر نزدیک می‌شوند.

وی افزود: قلیان بر خلاف تصور عامه، بیشترین ضرر را در میان مواد اعتیادآور دارد که متاسفانه بر اساس آمار بیشترین موارد استفاده در میان جوانان نیز متعلق به قلیان است. این آمار یک زنگ هشدار جدی است تا به دنبال راهکارهای عملی‌تر در مقابله با رشد استفاده از قلیان در میان جوانان باشیم. گفتنی‌ست در این کارگاه دو روزه 200 نفر از دانشجویان عزیز، کارکنان و اساتید محترم دانشگاه شرکت داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.