سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶

به همت بسیج دانشجویی و کانون جهادی سحاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

معاینه دندانپزشکی ۴۵۰ نفر در اردوی جهادی سه روزه انجام شد

اردوي جهادي صراط الحميد

معاینه دندانپزشکی ۴۵۰ نفر در اردوی جهادی سه روزه انجام شد. این اردو که شامل چند بخش خدمات درمانی و آموزشی دندانپزشکی ، بینایی سنجی، فیزیوتراپی و اصلاح پوسچر، مامایی و آموزش بهداشت بود در تاریخ ۱۴ تا ۱۶ خرداد ماه با محوریت قرارگاه جهادی صراط الحمید و کانون جهادی سحاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد. 

به گزارش مفدا مشهد، سعید مهدیزاده مسئول قرارگاه صراط الحمید بسیج دانشجویی در گفتگو با خبرنگار مفدا مشهد بیان کرد: بعد از مدتها شاهد برگزاری اردوی جهادی در حاشیه شهر مشهد و در منطقه محروم پنجتن بودیم.
این اردو که شامل چند بخش خدمات درمانی و آموزشی دندانپزشکی ، بینایی سنجی ،فیزیوتراپی و اصلاح پوسچر، مامایی و آموزش بهداشت بود در تاریخ ۱۴ تا ۱۶ خرداد ماه به محوریت قرارگاه جهادی صراط الحمید و کانون جهادی سحاب برگزار گردید. 
مهدیزاده در ادامه افزود: در این اردو روزانه پذیرای بیش از ۵۰ جهادگر در حوزه های مختلف بودیم که در بخش دندانپزشکی بیش از ۴۵۰ نفر معاینه شده و طرح درمان برایشان ریخته شد که از این بین توانستیم به بیش از ۱۳۰ نفر در بخش کشیدن، ۱۷۰ نفر ترمیم و حدود ۷۰ نفر هم در قسمت درمان ریشه خدمت‌رسانی کنیم.

مهدیزاده همچنین بیان کرد: ۶ یونیت در بخش ترمیم ،۲ یونیت در بخش درمان ریشه و ۲ یونیت در بخش جراحی و با حضور بیش از ۳۵ نفر از اساتید، فارغ التحصیلان و دانشجویان دندان پزشکی این خدمات انجام شد.

وی در خصوص خدمات اپتومتری ارائه شده در اردوی جهادی افزود: در بخش بینایی سنجی هم روزانه شاهد خدمت‌رسانی ۷۰ تا ۹۰ نفر از مردم نیازمند منطقه در سنین مختلف بودیم. 

در ادامه مهدیزاده اظهار کرد: در قسمت فیزیوتراپی و مامایی نیز شاهد آموزش به نیازمندان خانم در سه روز بودیم و در کنار آن نیز به کودکان هم آموزش هایی جهت مراقبت بهداشت دندان ها داده شد. 

این اردو که تا بعدظهر روز یکشنبه ۱۶ خرداد به طول انجامید، به همت جهادگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد و حضور جهادگرانی از دیگر دانشگاه های سطح کشور و حضور اساتید برجسته‌ای چون دکتر موشخیان و شیعه زاده به عنوان اولین اردوی جهادی سال ۱۴۰۰ بعد از مدتی وقفه در این فعالیت ها به دلیل شیوع بیماری کرونا اجرا شد که امید است به بهترین شکل ممکن مستمر باشد.

گفتنی است دکتر فاطمه محرری معاون دانشجویی فرهنگی و دکتر اسماعیل زاده مدیر امور فرهنگی در سومین روز از اردوی جهادی از روند خدمات جهادگرانه دانشگاهیان بازدید به عمل آوردند.

مشاهده گزارش تصویری

خبرنگار: برهان دلیری فر