سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴

دستور وزیر بهداشت برای توانمندسازی دانشجویان مامایی

نمکی

وزیر بهداشت در نامه‌ای به معاون آموزشی وزیر بهداشت، بر ضرورت توانمندسازی کادر مامایی با حضور هرچه بیشتر دانشجویان و مربیان مامایی در بخش های زنان و زایمان جهت فراگیری آموزش‌های لازم تاکید کرد.

به گزارش مفدا، دکتر سعید نمکی در نامه ای به دکتر علی اکبر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر نقش ماماها در بهبود شاخص های بهداشتی از جمله مراقبت از مادران باردار قبل، حین و بعد از زایمان و نیز مراقبت از کودکان، بر توانمندسازی کادر مامایی و حضور هرچه بیشتر دانشجویان و مربیان مامایی در بخش های زنان و زایمان و درمانگاه های مربوطه جهت فراگیری آموزش های لازم و انجام کارآموزی، تاکید کرد.

در این نامه آمده است؛

"باعنایت به اینکه بهبود شاخص های بهداشتی از جمله مراقبت از مادران باردار قبل، حین و بعد از زایمان و نیز مراقبت از کودکان و ..... از ابعاد بسیار مهم رسیدن به هدف تامین، حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه بوده و در این رابطه کادر مامایی به ویژه در مراکز بهداشتی و درمانی و مرکز تسهیلات زایمانی نقش بسیار مهمی به عهده دارند، لذا ضرورت ایجاب می نماید تا از توانمندی های لازم بهره مند گردند.

ترتیبی اتخاذ نمایید تا مدیران محترم گروه و روسای بخش های زنان و زایمان به منظور توانمندسازی کادر مامایی، زمینه حضور هرچه بیشتر دانشجویان و مربیان  مامایی را در بخش های زنان و زایمان و درمانگاه های مربوطه جهت فراگیری آموزش های لازم و انجام کارآموزی فراهم نموده و نهایت همکاری را به عمل آورند. ارسال گزارش اقدامات آتی به دفتر اینجانب مورد انتظار می باشد".ایسنا/انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.