چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴

برای اولین بار در کشور؛

تدوین شیوه‌نامه ارائه خدمات دندانپزشکی با تخفیف به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز

آرمین مسموع دبیر شورای صنفی دانشجویان

آرمین مسموع دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز خبر داد: با پیگیری‌های کمیته سلامت شورای صنفی دانشجویان شیوه‌نامه ارائه خدمات دندانپزشکی با تخفیف ۵۰% به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای اولین بار در کشور اجرا می شود.

آرمین مسموع دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در گفتگو با خبرنگار مفدا اهواز از تخفیفات ۵۰% خدمات دندانپزشکی دانشجویان در دانشکده دندانپزشکی خبر داد و گفت: برای اولین بار در کشور شیوه نامه ارائه خدمات دندانپزشکی به دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز طراحی و اجرا می شود.

 وی افزود: در چهارمین دوره شورای صنفی دانشجویان یعنی در سال ۱۳۹۸ این طرح شروع و در نهایت در پایان دوره شورای صنفی ۱۳۹۹ قابلیت اجرا پیدا کرد.

دبیر شورای صنفی دانشجویان با بیان اینکه ما در شورای صنفی بدنبال تقویت کمیته های تخصصی شوراهای صنفی بودیم تا کارها تخصصی تر و با توان بیشتری پیگیری شوند،خاطرنشان کرد: یکی از این کمیته ها، کمیته سلامت بود و با هدف ارتقائ سطح سلامت دانشجویان و پیگیری مطالبات درمان و سلامت دانشجویان بود، طرح ارائه خدمات دندانپزشکی به دانشجویان یکی از اولویت های این کمیته بود.

این دانشجویی رشته دندانپزشکی اظهار داشت: این موضوع در دی ماه ۱۳۹۸ توسط کمیته سلامت در جلسه دبیران شورای صنفی با ریاست دانشگاه در دفتر شورای صنفی مطرح و موافقت شفاهی اولیه دریافت شد ولی موضوع هنوز خام بود از اینرو کمیته سلامت تحقیقاتی در اینخصوص از سایر دانشگاه های کشور انجام داد تا در صورت وجود چنین خدماتی از آنها الگوبرداری کنیم که متاسفانه هیچ دانشگاهی در کشور چنین خدماتی نداشتند و یا در سطح تخفیفات معمول و بدون چارت یا شیوه نامه خاصی بودند که در اجرا مشکل داشتند.

مسموع بیان کرد: طی جلسه ای درخواست کتبی به همراه جدول تخفیفات از دیگر دانشگاه ها به دکتر فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشگاه در  ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ داده شد و در هیئت رئیسه ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ تا سقف ۵۰% با این طرح موافقت شد.

وی افزود: این موافقت در حد مصوبه هیئت رئیسه و مبنی بر اعمال نظر رئیس دانشکده و بدون تعیین محل تامین مالی آن بود که طی نامه کتبی مورد اعتراض شورای صنفی دانشجویان قرار گرفت زیرا ما به دنبال ایجاد بستر و فرایندی اجرایی و با دوام بودیم طوری که با نظر رئیس دانشکده قابل تغییر نباشد.

دبیر شورای صنفی دانشجویان با اشاره به اینکه این موضوع ۵ بار در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه مطرح و در نهایت در سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ با تعیین منبع مالی آن قابلیت اجرایی پیدا کرد، گفت: مطالبه‌ای که پس از ۲ سال پیگیری مستمر کمیته سلامت شورای صنفی دانشجویان و جلسات متعدد میان معاونت‌های فرهنگی دانشجویی، توسعه و پشتیبانی، دانشکده دندانپزشکی به نتیجه رسید.

مسموع گفت: دانشجویانی که نیازمند خدمات دندانپزشکی هستند می توانند با در دست داشتن معرفی نامه از آموزش دانشکده محل تحصیل خود به پذیرش دانشکده دندانپزشکی مراجعه کنند و مشمول این خدمات

وی افزود: دانشجویان متناسب با هزینه درمان خود تخفیف دریافت خواهند کرد که جزئیات آن در شیوه نامه آورده شده است.

این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه هر ساله تعرفه های خدمات دندانپزشکی تغییر می کنند اظهار داشت: ما در کمیته سلامت شورای صنفی دانشجویان بر آن شدیم تا برای حفظ ارزش این تخفیفات در شیوه نامه عنوان کردیم که با بالا رفتن نرخ تعرفه مبلغ تخفیف نیز به اندازه همان درصد افزایش یابد.

وی اذعان کرد: طبق شیوه نامه برای تمامی دانشجویان جدیدالورود از این پس  پرونده سلامت دندانپزشکی تشکیل خواهد شد.

این دانشجو با تشکر از توجه ریاست دانشگاه در این زمینه و حمایت ویژه شان جهت به سرانجام رسیدن طرح، گفت: اگر نظر لطف دکتر ابول نژادیان نبود این طرح اجرایی نمیشد و همچنین از معاون توسعه و مدیریت منابع و معاون فرهنگی و دانشجویی و کلیه کادر دانشکده دندانپزشکی تشکر و قدردانی می نماییم که یاریگر ما در این طرح بودند.

آرمین مسموع در پایان با بیان اینکه ما در شورای صنفی در این دو دوره به دنبال مطالبه گری و پیگیری تا حصول نتیجه بودیم و به بیانیه و مطالبه گری صرف اکتفا نکردیم، گفت: امیدوارم که توانسته باشیم نمونه عینی از مطالبه گری و پیگیری تا حصول نتیجه را ارائه داده باشیم  و با به سرانجام رساندن این طرح، توانسته باشیم گوشه‌ای از دغدغه دانشجویان گرامی را مرتفع کرده باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.