سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۹

گزارش خبری مفدا لرستان؛

چگونه روحیه کادر درمان را تقویت کنیم؟

گزارش

کرونا، بیماری همه‎گیر که با شیوع خودش صدمات جبران ناپذیری را به ما وارد کرده است، از خسارات جانی و مالی گرفته تا صدمات و فشارهای روحی و اضطراب، کادر درمان به عنوان اولین خط درمان مبارزه با این بیماری خطرناک کسانی هستند که متحمل بیشترین فشار شدند.

امروز میان مردم آمدیم تا در مورد این مساله با آن‎ها صحبت کنیم.

به نظر شما چه راهی برای همدلی و همراهی با کادر درمان وجود دارد؟

شخص: استفاده از ماسک و فاصله گذاری، رعایت پروتکول های بهداشتی و با کادر بهداشت همکاری کنیم. همسر من خودش به کرونا مبتلا شد و اکسیژن خون او دو بار تا مرز ۷۰ درصد پایین آمد و ۲۸ روز در آی سیو بود خدا او را برگرداند.

شخص: ما تنها کاری که می‎توانیم بکنیم این است که همکاری بکنیم، همکاری هم این است که رعایت بکنیم از لحاظ بهداشتی یا ماسک بزنیم یا زیاد بیرون نرویم، اگر بیرون می‎آییم مثل الان زمانی باشد که خلوت باشد، همین تنها کاری که می‎توانیم بکنیم و کمتر برای آن‎ها دردسر درست کنیم.

شخص: با همکاری مردم، کم کردن دید و بازدیدها، خلوت کردن جاهای شلوغ مثل مراکز تجاری، مراکز اداری، می‎توان کمی به کادر درمان کمک کرد.

شخص: اگر ما می‎خواهیم واقعا کار عینی انجام بدهیم این است که کمتر بیرون بیاییم، سعی کنیم اصلا هر موقع کار ضروری داریم بیرون بیاییم، برای خرید مایحتاج روزمره زندگی‎مان، سعی کنیم مواردی که خیلی ضرورت دارد، خرید کلی را یک نفر انجام دهد، خرید روزانه را یک نفر انجام بدهد، همه بیرون نیایند.

ما برای کاهش استرس کادر درمان چه کاری می‎توانیم انجام دهیم؟

شخص: با رعایت پرتکول‎های بهداشتی می‎توانیم جلوگیری کنیم.

شخص: واقعا نیاز است با توجه به زحمت پرستاران همدلی و همراهی کنیم و استرسی که پرستاران دارند را کاهش دهیم و همانطور که صدا و سیما و علوم پزشکی تاکید می‎کند رعایت کنیم تا این استرس کم بشود.

شخص: چیزی که کادر درمان از ما انتظار دارند را به جا بیاوریم تا خستگی که در این مدت به آنها تحمیل شده را کم کنیم.

شخص: ما باید کمک کادر درمان کنیم صدرصد تا بتوانند از پس این بیماری بر بیایند، با رعایت پروتکول بهداشتی.

برای همدلی و همکاری با پرستاران چه کاری می‎توان کرد؟ علاوه بر رعایت اینها.

شخص: علاوه بر رعایت اینا کار دیگری نمی‎توان کرد هر کسی می‎تواند خودش تا جایی که می‎تواند این پروتکول های بهداشتی را رعایت کند تا تعداد کمتری مبتلا بشوند و بتوانیم بیماری را کنترل کنیم.

شخص: برای همدلی می‎توان بیمارانی که در اطراف ما هستند و کرونایی نیستند و مشکلات سرپایی دارند از مراجعه به بیمارستان خودداری کنند ضمن اینکه ما می توانیم کرونایی‎هایی را که سر پایی می‎توانند درمان شوند در خانه خودمان از آنها مراقبت کنیم.

اگر بخواهید یک جمله به کادر درمان بگویید که خستگی را از تنشان بیرون کنید و خداقوت باشد برایشان آن جمله چیست؟

شخص: به آن‎ها می‎گویم خیلی دوستتان دارم و امیدوارم که هیچ وقت بیمار نشوید و از اینکه دست همه اقشار مردم را می‎گیرید من به عنوان یک مادر، یک همشهری و یک خواهر کوچک دست همه شما را می‎بوسم.

شخص: ما از دور سعی می‎کنیم آنها را حمایت کنیم با همین ماسک زدنمان.

شخص: باید به آنها خدا قوت گفت چون یک سال و نیم در حال زحمت کشیدن هستند و از آن‎ها تشکر می‎کنیم.

شخص: واقعا از آن ها ممنون هستیم چون کاری انجام می‎دهند که هم در این دنیا و هم آخرت توشه راهشان است و ما هم همیشه دعاگویشان هستیم و همیشه دوستشان داریم.

شخص: از صمیم قلب دوستشان داریم، از آنها تشکر می کنیم که هستند الان واقعا در میدان جنگ هستند و ما خیلی باید هوای آنها را داشته باشیم.

شخص: خدا انشاالله صبر و حوصله به آنها بدهد.

شخص: ما هم در کنارتان هستیم و مثل شما دلمان برای ایران اسلامی می‎تپد انشاالله هر چه زودتر این ویروس برود و شما بتوانید یک نفس راحت بکشید.

شخص: فقط می توانم از آن ها تشکر کنم چون کار سختی دارند.

شخص: من به شخصه دست تک تکشان را می‎بوسم.

ما هم به نوبه خودمان به کادر درمان خداقوت و خسته نباشید می گوییم و امیدواریم تا زمانی که واکسیناسیون کرونا برای همه مردم عزیزمان انجام می‎شود رعایت پروتکول ها همچنان انجام بشود.

کد خبرنگار:۵۸۰۱۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.