سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۱

وبینار «تحکیم بنیان و پایداری خانواده» در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد

وبینار «تحکیم بنیان و پایداری خانواده» - گناباد

به مناسبت هفته ملی جمعیت و به همت معاونت بهداشتی با همکاری اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، وبینار آموزشی « تحکیم بنیان و پایداری خانواده » در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا – گناباد، این وبینار ظهر امروز سه شنبه ۱۸ خردادماه ۱۴۰۰ با تدریس دکتر نجمه‌سادات حاجی‌وثوق مسئول اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه و ویژه بانوان شاغل در دانشگاه و ادارت شهرستان گناباد برگزار گردید.

مسئول اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این باره اظهار کرد: این وبینار با هدف توانمندسازی، افزایش مهارت‌های زندگی و تقویت روابط عاطفی خانواده‌ها و در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی برگزار شده است.

دکتر نجمه‌سادات حاجی‌وثوق افزود: در این وبینار در خصوص موضوعاتی همچون زندگی پایدار، عوامل مؤثر در تحکیم بنیان خانواده‌ها، مهارت‌های زندگی زناشویی، گفتگوی همدلانه، تلاش برای تقویت و غنی‌سازی اندوخته عاطفی ، مسائل و چالش‌های زوجین، روابط فرا زناشویی و ارائه راهکارهای کلیدی در تقویت بنیان خانواده مطالبی بیان گردید.

وی خانواده را کوچک‌ترین واحد اجتماعی و نهاد اساسی آن برشمرد و تصریح کرد: در واقع زیر بنای جامعه، خانواده بوده و در این میان، زن یکی از دو رکن اصلی تشکیل‌دهنده خانواده است که نقش زیادی در تحکیم بنیان خانواده دارد.

این روانشناس با بیان اینکه عوامل مختلفی می‌توانند در استحکام و حفظ یک خانواده نقش داشته باشند، خاطرنشان کرد: عوامل اقتصادی، عشق و احساس زن و مرد به یک دیگر، تفاوت‌های فرهنگی خانواده‌های زن و شوهر، تقسیم کار بین زوجین و ... از جمله این عوامل بوده؛ اما در این میان بسیاری از محققان و روانشناسانی که در زمینه خانواده کار می‌کنند، نقش بانوان را در حفظ پایه‌های یک خانواده مهم دانسته و به آن تاکید دارند.

مسئول اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد اذعان کرد: در واقع یک بانو هم به عنوان همسر و هم به عنوان مادر نقش پررنگی در تحکیم بنیان خانواده ایفا می‌کند؛ از آنجایی‌که خانواده بنیادی‌ترین نهاد در جامعه انسانی است که وظیفه تربیت و سازندگی افراد را بر عهده دارد و اگر افراد نتوانند خانواده را تحکیم بخشند و افرادی با ایمان در آن پرورش دهند، نمی‌توانند جامعه‌ای ایده‌آل برای نسل آینده بسازند.

شایان ذکر است در پایان این وبینار که با استقبال گرم بانوان شاغل در ادارت شهرستان برگزار گردید به سؤالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد. ضمنا این دوره ویژه پرسنل مرد نیز در هفته‌های آتی برگزار خواهد گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.