چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

مجوز راه اندازی ۱۰ پارک علم و فناوری سلامت در کشور صادر شده است

دکتر فرید نجفی

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در اولین شورای پارک فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: در حال حاضر وزارت بهداشت مجوز فعالیت ۱۰ پارک علم و فناوری سلامت را در کلان مناطق کشور صادر کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، اولین شورای پارک فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، رییس دانشگاه، رییس پارک و روسای دانشگاه های کلان منطقه ۳ آمایشی و در نوزدهمین روز از خردادماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

دکتر فرید نجفی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت که به صورت مجازی در این شورا حضور داشت، خاطر نشان کرد: در حال حاضر وزارت بهداشت مجوز فعالیت ۱۰ پارک علم و فناوری سلامت را در کلان مناطق کشور صادر کرده است.

وی در ادامه افزود: پارک های علم و فناوری سلامت  با هدف تبدیل ایده‌های نو به محصول، اشتغال‌زایی بیشتر نخبگان و ایجاد بستری مناسب برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های سلامت راه‌اندازی شده است.

نجفی اظهار داشت: راه اندازی و تأسیس پارک های علم و فناوری جهش مهمی برای دانشگاه های علوم پزشکی محسوب می شود و پتانسیل بسیار خوبی برای کلان مناطق ایجاد می کند.

وی افزود: همچنین راه اندازی پارک های علم و فناوری موجب می شود شرکت هایی که در حوزه سلامت فعالیت می کنند خیلی سریعتر و در یک اکوسیستم ‌کاملا مشخص و تعریف شده در سطح کشور به پیشرفت در فناوری و تولید دست یابند.

معاون تحقیقات وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی که در کشور وجود دارد ، فعالیت این پارک ها بسیار کمک کننده است و با حمایت از واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان، در رسیدن به خودکفایی و فعال شدن چرخه تولید بسیار موثر خواهد بود.

وی افزود: از استانداران می خواهیم از راه اندازی پارک فناوری سلامت در استانها  حمایت کنند و در اختصاص دادن زمین و فضای مناسب  نهایت همکاری را با دانشگاه های علوم پزشکی داشته باشند چرا که تأسیس پارک علم و فناوری یکی از افتخارات و از زیرساختهای لازم در جهت پیشبرد اهداف اقتصادی در هر استان به شمار می رود.

نجفی ادامه داد: در کلان منطقه سه، هم مرز بودن با کشور عراق شرایط ویژه ای را ایجاد کرده است به طوری که در این کلان منطقه دانشجویان زیادی از کشور عراق در حال تحصیل می باشند و تبادلات فرهنگی و آموزشی بسیار خوبی وجود دارد و با راه اندازی پارک علم و فناوری در کلان منطقه سه، این تبادلات را می توان در سطح فناوری هم گسترش داد و موفقیت بسیار خوبی در حوزه صادرات محصولات سلامت محور به کشور عراق به دست آورد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: با وجود فعالیت شتاب دهنده های کشوری، در پارک های علم و فناوری هر کلان منطقه سه شتاب دهنده جهت تسریع در اقدامات و فعالیت های شرکت های پارک فناوری سلامت نیز مورد نیاز است و تفاهم نامه ای نیز در راستای حمایت از شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری سلامت و انجام فعالیت هماهنگ این پارک ها ابلاغ خواهد شد./ انتهای پیام

کد خبرنگار؛ ۰۵۱۰۱۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.