چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۷

در قالب سفر یک‌روزه دکتر لاری به شهرستان لارستان

درمانگاه «شهید آگاه » شهر لطیفی لارستان افتتاح شد/کلنگ‌زنی سالن چند منظوره دانشکده علوم پزشکی لارستان

افتتاح درمانگاه شهید لطیفی لارستان

مرکز خدمات جامع سلامت شهری «شهید عبدالله آگاه» شهر لطیفی از توابع شهرستان لارستان روز پنجشنبه ۲۰ خرداد ماه با حضور دکتر سیما سادات لاری سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، بانی اصلی این پروژه عمرانی( پدر شهید عبدالله آگاه) و نیز شماری از خیرین افتتاح شد.

به گزارش مفدا، مساحت این مرکز درمانی ۱۲۰۰ مترمربع و هزینه کل احداث آن حدود ۷۰ میلیارد ریال است که از این مبلغ ۴۵ میلیارد ریال سهم خیر و سهم دولت ۲۵ میلیارد ریال است. این مرکز در دو طبقه احداث شده است.

جمعیت تحت پوشش این مرکز درمانی ۱۰ هزار و ۵۰۵ نفر است. بخش‌های دندانپزشکی، آزمایشگاه، خدمات پرستاری‏، مامایی، بهداشت محیط، بهداشت روان، مبارزه با بیماری‌ها، داروخانه، شنوایی و بینایی‌سنجی و...از جمله واحدهای فعال این مرکز به شمار می‌رود.

تعداد پزشکان خانواده مستقر در این مرکز درمانی‏ سه پزشک و تعداد ماما های مستقر در این مرکز  دو ماما و همچنین تعدادپرستان دو نفر می‌باشد. همچنین یک دندانپزشک مستقر در این مرکز، خدمات بهداشت دهان و دندان را به جامعه هدف ارائه می‌کند.

دکتر زهرا کشتکاران معاون آموزشی، تحقیقات، دانشجویی و فرهنگی دانشکده علوم پزشکی لارستان درخصوص این درمانگاه گفت: لطیفی شهری از توابع بخش مرکزی شهرستان لارستان و در چند کیلومتری شمال شرقی شهر لار واقع شده و افتتاح این مرکز خدمات جامعه سلامت، می‌تواند، نقش بسزایی در توسعه سلامت این شهرستان داشته باشد.

وی با ابراز خرسندی از افتتاح این مجموعه درمانی با حضور  یکی از خیرین که پدر شهید عبدالله آگاه است، خاطرنشان کرد: نامگذاری این مجموعه درمانی و بهداشتی به نام شهید عبدالله آگاه را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم خیرین در همه بخش‌ها از جمله بهداشت و درمان، احداث خوابگاه‌های دانشجویی و دیگر مراکز دانشگاهی، فعالیت‌های چشمگیری داشته باشند.

کلنگ‌زنی استخر سالن چندمنظوره دانشکده علوم پزشکی لارستان در پردیس دانشگاه

همچنین در ادامه، در حضور دکتر سیماسادات لاری سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، استخر سالن چند منظوره دانشکده علوم پزشکی لارستان واقع در پردیس دانشکده، کلنگ زنی شد. در این مراسم مهندس رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجویی و دکتر حسن زائری لطف مدیرکل فرهنگی وزارتخانه ودیگر مدیران ارشد معاونت حضور داشتند.

این پروژه ورزشی با هدف توسعه فعالیت‌های ورزشی در سطح دانشکده علوم پزشکی لارستان کلنگ‌زنی شد. این مجموعه چند منظوره در زیربنای ۲۸۰۰ مترمربع ساخته خواهد شد و برای تکمیل و ساخت آن بر اساس برآورد اولیه‏، ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

دکتر کشتکاران معاون آموزشی، تحقیقات، دانشجویی و فرهنگی دانشکده علوم پزشکی لارستان درخصوص این پروژه ورزشی گفت: احداث این پروژه بر اساس نقشه و مدل وزارت بهداشت طراحی و احداث خواهد شد و این مجموعه ورزشی دارای استخر، جکوزی، سونا، استخر آب سرد، رختکن، زمین فوتسال، بسکتبال، بدنسازی و... می‌باشد.

این مقام مسؤول گفت: در تلاش هستیم از خیرین شهرستان نیز برای مشارکت در احداث این پروژه ورزشی استفاده کنیم. بدون شک با بهره‌برداری از این مجموعه ورزشی، بسیاری از نیازهای ما در حوزه تربیت بدنی و انجام فعالیت‌های ورزشی مرتفع می‌شود.

همچنین در ادامه این بازدید، دکتر لاری و هیات همراه از « استاد سرا» و همچنین بخش‌های مختلف خوابگاه‌های دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لارستان بازدید کرده و از نزدیک در جریان مشکلات، نیازها و مطالبات قرار گرفتند.

بازدید دکتر لاری از کتابخانه  در دست احداث با ۶۰ درصد پیشرفت

در ادامه، سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از مجتمعی متشکل از کتابخانه در دست ساخت با ۶۰ درصد رشد فیزیکی و همچنین سلف سرویس دانشکده علوم پزشکی لارستان دیدن کرد. 

کتابخانه حکیم ابوالقاسم فردوسی در سال ۹۸ شروع به احداث شد. این مجتمع در سه طبقه با زیربنای هزار متر مربع در حال تکمیل و ساخت است و بانی این طرح عمرانی خانواده خیری به نام نراقی هستند که مسؤولیت احداث آن را در قالب کمک خیرانه، برعهده گرفتند. 

در حال حاضر این پروژه عمرانی دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و تاکنون برای احداث آن مبلغ سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و کارفرمای آن دانشکده علوم پزشکی لارستان است.

نشست با خیرین لارستان از جمله دیگر برنامه‌های این سفر نیمروزی که در سالن آمفی تئاتر مرکز تخصصی و فوق تخصصی هاشمی زاده برگزار خواهد شد. همچنین در ادامه دکتر لاری با نمایندگان نهادهای دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لارستان از جمله کانون‌های فرهنگی، تشکل‌های اسلامی، انجمن‌های علمی، نشریات دانشجویی، شورای صنفی، انجمن‌های ورزشی و... دیدار کرده و در جریان مطالبات، نیازها و مشکلات آنها در حوزه‌های مختلف دانشجویی‏، فرهنگی و آموزشی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است در این سفر دکتر سید عابدین حسینی آهنگری مشاور معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ، دکتر بهزاد تدین معاون تسهیلات صندوق، مهندس رحمان خدابنده‌لو مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر حسن زائری لطف مدیرکل فرهنگی و همچنین مرضیه نعمتی رئیس دفتر معاونت، دکتر لاری را همراهی می‌کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، در قالب سفرهای استانی تاکنون از دانشگاه‌های علوم پزشکی بندرعباس،کرمانشاه، همدان، مشهد، تبریز، بابل، زنجان، البرز، قم، اراک، سمنان، ارومیه، ساوه، نیشابور، خوی، گلستان، ایلام، گیلان، جیرفت، بم، قزوین، کاشان، شهرکرد، اصفهان و... بازدید کرده است و طی دیدار با مسؤولان و نمایندگان نهادهای دانشجویی دانشگاه‌های مربوطه از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودهای این دانشگاه‌ها قرار گرفته است. انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۲۲۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.