پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خبر داد؛

افزایش بیش از دو برابری کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها

گزارش تصویری برپایی بازارچه خیریه "ضربان امید" در دانشکده پزشکی به همت کانون فرهنگی دانشجویان دانشگاه _11 لغایت 13 اسفند ماه 97

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از افزایش بیش از دو برابری کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: کانون‌های فرهنگی، حضور دانشجویان را در عرصه اجتماع نشان می‌دهد و این هنر حضور امر کوچکی نیست‌.

به گزارش مفدا، دکتر غلامرضا غفاری در اختتامیه نهمین دوره جشنواره رویش که در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، با بیان اینکه بزرگی یک جامعه به میزان تعاملات و تراکم تبادلات اجتماعی و فرهنگی که در آن برگزار می شود، بستگی دارد، گفت: به میزانی که تراکم و تنوع مجموعه های اجتماعی و فرهنگی بالا باشد ما با جامعه بزرگ و مجموعه بزرگ تری مواجه خواهیم بود که در اینجا منظور ما از جامعه بزرگ، دانشگاه است. در واقع دانشگاه به عنوان یک جامعه بزرگ فراتر از یک سازمان است و از ویژگی هایی بهره‌مند است که آنرا به معنای دانشگاه در معنای واقعی کلمه می سازد.

معاون فرهنگی وزارت علوم خاطر نشان کرد: اختتامیه نهمین جشنواره رویش در حالی برگزار می شود که هر چند به اقتضای شرایط خیلی فرصت برای باز کردن مجموعه فعالیت هایی که صورت گرفته نیست اما وقتی که به مجموعه کارهای انجام شده نگاه می‌کنیم؛ می‌بینیم که مجموعه فعالیت‌ها هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی از یک وسعت و گستره بسیار خوبی بهره‌مند است.

وی با بیان اینکه کانون های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها از یک تنوع و گستره قابل توجهی برخوردارند، تاکید کرد: در چند سال اخیر بر تنوع و گستردگی آنها افزوده شده است. در سال ۹۲، دو هزار و ۲۰۰ کانون داشتیم و امروز نزدیک به ۷ هزار کانون فرهنگی، ادبی، هنری و مذهبی داریم.

غفاری با تاکید بر اینکه کانون های فرهنگی حیات بخش نهاد دانشگاه هستند، گفت: دانشگاه با فعالیت این کانون‌ها جان تازه ای می‌گیرند. کنشی که به خاطر انجام وظیفه باشد با کنشی که با اراده و از روی تعهد باشد، تفاوت دارد. هیچکس از قبل برای هیچ کانونی هیچ فعالیتی را تعریف نکرده است و آنچه را که شاهد هستیم ابداع خود دانشجویان عزیز است.

به گزارش ایسنا، معاون فرهنگی وزارت علوم در پایان افزود: تفاوت جوامعی که از غنای فرهنگی بیشتری برخوردار هستند؛ در قدرت ابداع و اختراع و خلاقیت در ساحت های مختلف است. کانون های فرهنگی، حضور دانشجویان را در عرصه اجتماع نشان می‌دهد و این هنر حضور امر کوچکی نیست‌. کانون ها امروز هویتی برای خود به دست آورده اند و یک سرمایه و ظرفیت برای ما هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.