پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱

اولین جلسه شورای صنفی جدید دانشجویان و قدردانی از فعالین سابق این شورا برگزار شد

اولین جلسه شورای صنفی جدید دانشجویان و قدردانی از فعالین سابق این شورا

به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان نخستین جلسه شورای صنفی جدید دانشجویان به همراه قدردانی از فعالین سابق این شورا در محل آمفی تئاتر فرهنگ تشکیل گردید.

به گزارش مفدا همدان، دکتر سیده زهرا اصغری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در این جلسه دانشگاه را پیشانی جامعه و دانشجو را موذن آن دانست و اظهار داشت: دانشگاه محل عقل، خرد، منطق و اندیشه ورزی بوده و محلی است که نیازهای زودگذر در آن نقشی ندارد.  

وی در ادامه اضافه کرد: شکل گیری شورای صنفی دانشجویان طی بیش از دوران دو دهه، برای استفاده از پتانسیل و توان جوان دانشجو و بهره گیری از نگاه این جوانان بوده است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به بسیاری از اهداف باید دور اندیشی داشت یادآور شد: شورای صنفی پیشین، دغدغه مند، مطالبه گر و در عین حال اهل منطق و خرد بود؛ هیچ یک از اعضای این شورا به دنبال درخواست های شخصی خود نبوده و پیگیر خواسته های همه دانشجویان بودند.

دکتر اصغری به شرایط پیش آمده و خاص دوران کرونا نیز اشاره کرد و گفت: طبق دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت بهداشت تصمیم بر این شد تا سال قبل انتخابات شورای صنفی دانشجویان برگزار نشود و طول دوره این شورا، دو ساله باشد.

وی همچنین تصریح کرد: اخلاق مداری و مطالبه گری دو ویژگی بسیار خوب شورای صنفی پیشین در دانشگاه بود که باید قدردان تلاش ها و زحمات همه فعالین این شورا باشیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه همکاری و همراهی این مجموعه را نیز مهم و قابل توجه برشمرد و افزود: امسال برای نخستین بار در شورای صنفی دانشجویان تحصیلات تکمیلی، دستیاران ورود پیدا کردند.

وی همچنین ضمن آرزوی برای اعضای شورای صنفی جدید دانشجویان در دانشگاه تاکید کرد: تلاش ما در معاونت فرهنگی و دانشجویی همواره این بوده تا کار ماندگار انجام دهیم که از جمله آن می توانیم به ایجاد سیستم سرمایش در خوابگاه شهید مدنی، انجام تعمیرات و تجهیز سالن های ورزشی، انجام تعمیرات اساسی در خوابگاه دخترانه دانش اشاره کرد.

دکتر سیده زهرا اصغری اذعان داشت: تخصیص مبلغ ۳۰ میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل پروژه خوابگاه ریحانه ۲ با تلاش های قریب به یک سال و نیز پیگیری مستمر برای ساخت مسکن دانشجویان متاهل هم از دیگر اقدامات مهمی است که در مجموعه معاونت صورت گرفته است.

احسان محمدی دبیرکل پیشین شورای صنفی دانشجویان نیز در این جلسه ضمن بیان اهمیت و نقش مهم شورای صنفی در دانشگاه ها و با ارائه گزارشی اجمالی از فعالیت های این شورا طی دو سال گذشته در دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از حمایت های معاونت فرهنگی و دانشجویی تقدیر و قدردانی کرد.

رضا جمالی نیز در این مراسم به همه اعضای جدید منتخب شورای صنفی در دانشگاه تبریک گفت و از فعالیت های خوب و ارزشمند مجموعه شورای صنفی پیشین قدردانی کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.