شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۳

بازدید نماینده شورای صنفی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همراهی مسئول اداره خوابگاه ها از خوابگاه پردیس ۲

بازدید شورای صنفی دانشجویی بوشهر از خوابگاه

نماینده شورای صنفی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی با حضور مسئول اداره خوابگاه‌ها، کارشناسان این اداره از خوابگاه پردیس ۲ بازدید کردند.

به گزارش مفدا بوشهر به نقل از روابط عمومی شوراصنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، با توجه به اعتراض دانشجویان پرستاری ۹۷ نسبت به وضعیت خوابگاه پردیس و درخواست پیگیری این مطالبه از شورای صنفی، امروز با همراهی مسئول و کارشناسان اداره امور خوابگاه‌ها از این خوابگاه بازدید شد.

مسائل مورد اعتراض دانشجویان از جمله؛  ناخرسندی آنها از احتمال افزایش تعداد ساکنان خوابگاه(با توجه به ظرفیت محدود)،‌ وضعیت حمام‌ها( شیرآلات ، فاضلاب)، وجود حشرات و جانوران موذی در خوابگاه، دیر رسیدن غذا به خوابگاه را می‌توان عنوان کرد.

با مطرح شدن این موارد با معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در اسرع وقت امور خوابگاه قرار بازدید از این خوابگاه را در دستور کار خود قرار داد.

به گزارش روابط عمومی این شورا، در پی این بازدید  که با هماهنگی اداره خوابگاه‌ها و با حضور یکی از دبیران شورای صنفی انجام گرفته بود، سرویس‌های دستشویی، حمام، آشپزخانه و تعدادی واحد به صورت تصادفی (رندم) مورد بررسی قرار گرفت.

در یک قضاوت منصفانه وضعیت کلی خوابگاه و شرایط اقامت قابل قبول اعلام شد و تنها در یکی از واحد ها وجود موش گزارش شد که انسداد مسیر های ورود و پیشگیری های لازم برای ممانعت از ورود مجدد انجام گرفت.

همچنین  وضعیت شیرآلات حمام مطلوب و اکثرا قابل استفاده بوده و فشار آب بالا و آب گرمکن ها در وضعیت مطلوبی قرار دارند.

گرفتگی حمام ها که چند باری مورد اعتراض دانشجویان بود؛ نیز مورد بررسی قرار گرفت. قدیمی بودن تاسیسات فاضلاب و فشار بالای آب در به وجود آمدن این مشکل بی تاثیر نبوده و البته ورود اشیا نظافت گاهی علت اصلی انسداد مسیر تخلیه آب بوده که با رعایت بیشتر خود دانشجویان و رسیدگی به موقع از سوی اداره خوابگاه‌ها رفع خواهد شد.

در خصوص دیر رسیدن غذا به خوابگاه، کارگروه مربوطه به زودی با مسئولان اداره تغذیه برای بررسی مشکل جلسه خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی شورای صنفی، افزایش تعداد دانشجو های خوابگاهی تحت تاثیر درخواست معاونت آموزشی و دانشکده های متبوع برای برگزاری کلاس های عملی، دوره های مختلف و کار بالین انجام شده است، که با توجه به روند کند واکسیناسیون و شرایط خوابگاه ها، فراخوان تعداد بیشتری از دانشجویان این وضعیت را دشوارتر و آسیب زا خواهد کرد.

گفتنی است، این بازدید با حضور مسئول اداره خوابگاه‌ها، کارشناسان این اداره و یکی ازدبیران شورای صنفی با پیگیری و مساعدت اداره خوابگاه‌ها انجام گرفته و نتایج آن از نظر شورای صنفی دانشجویان نسبتا مثبت ارزیابی شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.