دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳

کارگروه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی تشکیل شد

نیشابور-آسیب های اجتماعی

در این کارگروه که توسط اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور برگزار گردید، آسیب های اجتماعی در محیط های دانشجویی مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گرفت.

به گزارش مفدا نیشابور، در این کارگروه نمایندگانی از نیروی انتظامی، شهرداری، اداره ی ورزش و جوانان، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی حضور داشتند که به ارائه راهکارهای علمی و عملی پیرامون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شایع پرداختند.

مدیر امور دانشجویی، زینب سادات گلابگیران، به عنوان دبیر کارگروه، ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه و روز دختر، به اولویت بندی آسیب های اجتماعی و فرهنگی دانشگاهی اشاره نمود و گفت: بیکاری، اعتیاد و شکست های عاطفی از جمله آسیب های شایع شناسایی شده در دانشگاه ها هستند که باید به دنبال راهکارهای عملی برای پیشگیری از این آسیب ها باشیم.

زهرا اندیشمند سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان خلاصه ای از مطالب ارائه شده در جلسه ی پیشین را بیان نمود و پس از ارائه دستور کار جلسه، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در معاونت فرهنگی و دانشجویی در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی را ارائه داد.

دکتر شریف نژاد با تاکید بر اهمیت پرداختن به موضوعات روانشناختی جهت کاهش آسیب های اجتماعی به خودکشی و عوامل تاثیر گذار و هم چنین اهمیت پژوهش و مداخله ی به هنگام در این موضوع، خود به عنوان یکی از مجریان این حوزه اعلام آمادگی نمود.

در ادامه پس از بیان اهداف کلی جلسه توسط دکتر آذینی هر یک از اعضا گزارشی از ظرفیت ها و اقدامات اداره­ی خود ارائه نمودند.

استفاده از ظرفیت های سخت افزاری از جمله مراکز مشاوره و باشگاه های تفریحی_ورزشی، برگزاری کارگاه ها با موضوعات ازدواج و پیشگیری از اعتیاد، کاهش بروکراسی اداری جهت استفاده از ظرفیت های سایر ادارات، تغییر زمان وبینارهای آموزشی جهت بهره مندی بیشتر، ارائه مهارت های کارآفرین جهت افزایش کارایی دانشجویان، استفاده از استارتاپ های حوزه سلامت روان جهت افزایش میزان کارایی در دانشجویان، افزایش بازآفرینی شهری در حاشیه شهرستان از جمله پیشنهادات مطرح شده در این کارگروه بود.

از جمله اهداف مهمی که در این کارگروه دنبال شد کاهش آسیب های اجتماعی با طرح برنامه عملیاتی بود که با بررسی شاخص های اصلی کارگروه و آسیب های شایع شناسایی شده از جمله بیکاری، اعتیاد و شکست های عاطفی مقرر شد هر یک از ادارات برنامه عملیاتی خود را با توجه به امکانات و پتانسیل های خود آماده نموده و در جلسه بعدی ارائه نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.