دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰

سخنرانی سیاسی با موضوع انتخابات ۱۴۰۰ و سوالات پیرامون آن در دانشکده علوم پزشکی نیشابور برگزار شد

نیشابور-انتخابات1400 و مسائل پیرامون

به همت بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور و با همکاری و پشتیبانی معاونت فرهنگی و دانشجویی و بسیج دانشجویی شهرستان، جلسه سخنرانی سیاسی با موضوع انتخابات ۱۴۰۰ و سوالات پیرامون آن در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده بهداشت برگزار شد.

به گزارش مفدا نیشابور، در این برنامه که با هدف بصیرت افزایی و مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری برنامه ریزی و اجرا شد، مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های نیشابور و جمعی از دانشجویان دانشکده علوم پزشکی حضور داشتند.

مرتضی سلطانی کارشناس مسائل سیاسی در خصوص شرایط موجود کشور و مسائل مرتبط با انتظارات مردم و انجام راه کارهای صحیح در جذب مشارکت حداکثری و انتخاب کاندیدای اصلح سخنانی را ایراد نمودند.

این کارشناس سیاسی با طرح دو چالش امنیتی و اجماع جهانی به این موضوع اشاره کرد که دشمن با ناراضی سازی، ناامیدسازی و بی اعتمادسازی تلاش می کند تا از حضور مردم پای صندوق های رای جلوگیری کند و ما باید برای پیشگیری از این چالش ها در جهان قدرت داشته باشیم و این قدرت با حضور حداکثری در انتخابات میسر است.

سلطانی همچنین به عزت بین المللی اشاره نمود و گفت: ایران نیاز دارد تا در حوزه سیاسی و حوزه اقتصادی فعالیت داشته باشد و با کشورهای دیگر مبادلات اقتصادی داشته باشد و جهانیان دولت حداقلی را به سخره می گیرند و عزت ایران زیر سوال خواهد رفت و یادآور شد که جهان اسلام و جبهه مقاومت نگاهش به ایران است و دولت حداقلی آن ها را ناامید می کند.

مرتضی سلطانی حضور مردم را از مولفه های ایران قوی برشمرد و گفت: پیروزی ما در جنگ تحمیلی به خاطر انسان های حاضر در جنگ بود وگرنه از نظر امکانات دشمن ما را ضعیف دیده بود که حمله کرد.

وی ادامه داد: مردم در تمام عرصه ها و بحران ها حاضرند اما آن چیزی که سند می شود انتخابات است و این مبنایی می شود برای تصمیم ها، فشارها و توطئه های بعدی دشمن.

سلطانی با بیان سخنانی از رهبر معظم، حضور پررنگ مردم در انتخابات را عامل معرفی قدرت نظام و عامل اصلی دانست و گفت: اگر قرار است تحریم ها برداشته شود باید از موضع قدرت وارد شویم و این انتخابات باعث می شود ایران در وجهه جهانی قدرتمند باشد.

این کارشناس سیاسی در پایان سخنان خود راستگویی، ایمان، ساده زیستی و جهادی بودن را از مولفه های فرد اصلح برشمرد و عنوان کرد: اصلح کسی است که مسائل اصلی و ظرفیت های کشور را بشناسد و برای حل مشکلات کشور به واسطه همین ظرفیت های داخلی کشور برنامه داشته باشد.

در پایان به پرسش های حاضرین پاسخ داده شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.