دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۱

به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛

کرسی آزاد اندیشی با موضوع انتخاب اصلح در انتخابات ۱۴۰۰" برگزار شد

کرسی آزاد اندیشی

کرسی آزاد اندیشی با موضوع انتخاب" اصلح " به همت معاونت فرهنگی ودانشجویی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

به گزارش مفدا گیلان، کرسی آزاد اندیشی با موضوع انتخاب اصلح با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دکتر فردین مهرابیان معاون فرهنگی ودانشجویی،  غلامرضا عبدالله زاده مدیر فرهنگی و  فوق برنامه جمعی از مدیران و روسای ادارات و دبیران تشکل ها و نهاد های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ٢۴ خرداد با رعایت پروتکل های بهداشتی در دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه به صورت مجازی برگزار شد.


حجت‌الاسلام ‌و المسلمین علی اسماعیلی، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست، عرصه انتخابات را میدانی دیگر برای آزمون ملت ایران برشمرد و اظهار کرد: برخی افراد گرچه به ظاهر معتقد و ملتزم به نظام مقدس جمهوری اسلامی به نظر می‌رسند اما به دلیل تضاد با منافع شخصی خود دست ‌به‌ کارهایی می‌زنند که این رفتار با آن اعتقاد اصیل اسلامی همسو نیست و، باطن این افراد را برای همگان روشن و ظاهر ساخته است.  
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با توجه به اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات، گفت: حضور پرشکوه در انتخابات را مقام معظم رهبری بارها تاکید فرموده اند و این در حالی است که شرکت در انتخابات، دشمنان قسم خورده این نظام را به وحشت می اندازد و آنها را نگران می کند.  

وی  با اذعان به اینکه شرکت نکردن در انتخابات همان چیزی است که دشمن دنبال آن است، تصریح کرد: یقیناً این هدف دشمن در کشور محقق نخواهد شد، البته لازم است تا نخبگان با روشنگری‌های خود تلاش کنند تا افراد جامعه به نامزد اصلح برسند و این حضور پر شور به انتخاب اصلح منجر شود.
حجت‌الاسلام اسماعیلی با هشدار به اینکه باید دقت داشت تا در انتخابات‌ پیش رو انتخاب غیر اصلح رقم نخورد، خاطرنشان کرد: افرادی که صرفاً منافع سیاسی را دنبال می‌کنند، فرصت خدمت به مردم را نخواهند داشت و طبق فرمایش مقام معظم رهبری اولویت اول خدمت به مردم و دغدغه مشکلات اقتصادی مردم بوده و این با ارائه برنامه صحیح محقق خواهد شد و نامزد اصلح از سایرین بهتر شناسایی می شود.

دکتر مهرابیان نیز  در این نشست با تبریک دهه کرامت به همه دختران این سرزمین با اشاره به اهمیت انتخابات ۱۴۰۰ و سرنوشت ساز بودن آن خاطرنشان کرد: حضور پرشور و مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات بسیارمهم است.

وی بیان داشت: مردم باید تلاش کنند در انتخابات پیش رو بهترین گزینه‌ای که می‌تواند خادم آنها باشد، انتخاب کنند.   

این مقام مسئول در دانشگاه تصریح کرد: کارآمدی، همت مضاعف، مردمی بودن و خدمت رسانی، شجاع و حافظ عزت و کرامت کشور و نظام و فساد ستیز بودن از مهمترین ویژگی های فرد اصلح در انتخابات است.   


معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: باید کسی را انتخاب کنیم که از جهت علمی، اخلاقی، اعتقادی و مدیریتی شخصی اصلح باشد تا حکومت را به دست او بسپاریم.


در انتها هریک از دبیران تشکل ها و نهادهای دانشجویی با بیان مباحث گوناگونی از ابعاد مختلف انتخابات  به پاسخگویی و رفع ابهام موارد ذکر شده مبادرت کردند.
و مهمترین مباحث مطرح شده از سوی دبیران تشکل ها و نهادهای دانشجویی توجه به نسل جوان بخصوص جوانان تحصیل کرده در تمامی عرصه های جامعه نه تنها در زمان انتخابات، ایجاد عدالت در مباحث مختلف اجتماعی، توجه به آینده و سرنوشت جوانان و فراهم نمودن امکانات مساوی برای جوانان و..... بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.