دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۰

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر خبر داد:

آغاز ثبت نام ترم تابستانی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر

آغاز ثبت نام ترم تابستانی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت از آغاز ثبت نام ترم تابستانی برای دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی در ۱۳۰ درس خبر داد.

به گزارش مفدا، دکتر محمد تاج فرد با اعلام این خبر افزود: ترم تابستانی ۱۴۰۰، برای دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های علوم پزشکی با همکاری معاونت آموزشی و دانشگاه علوم پزشکی مجازی برگزار می شود.

وی افزود: در این ترم تابستانی، ۱۳۰ درس برای دانشجویان رشته های مختلف گروه علوم پزشکی ارایه می شود که نسبت به ۵۲ درس در ترم تابستانی سال قبل، رشد بسیار مطلوب ۲.۵ برابری داشته است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت اضافه کرد: در این ترم تابستانی برای اولین بار، دروس بالینی نیز مانند پاتولوژی، مقدمات و نظری بیماری های رشته پزشکی و ... با محتوای استاندارد و با کیفیت ارائه می شود.

وی افزود: به منظور بهره گیری سایر دانشجویان از این ترم تابستانی، امکان ثبت نام تمام دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی نیز در این ترم تابستانی فراهم است، اما با توجه وسعت دروس ارایه شده و هزینه های برگزاری این ترم تابستانی، دانشجویان آزاد لازم است در قبال اخذ واحد درسی، شهریه بپردازند.

تاج فرد تأکید کرد: این ترم تابستانی برای دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر رایگان است و آنان برای ثبت نام در این ترم تابستانی شهریه پرداخت نمی کنند.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت گفت: معاونت آموزشی وزارت بهداشت تمام تلاش خویش را به کار گرفته است تا در این ترم تابستانی، از ظرفیت اساتید برجسته کشوری بهره گرفته و آموزش‌های کیفی و مطلوب به دانشجویان ارائه شود.

وی افزود: سقف تعیین شده برای این ترم تابستانی، ۶ واحد درسی از میان ۱۳۰ دروس ارائه شده است و دانشجویان گروه پزشکی متقاضی ثبت نام در این ترم تابستانی، می‌توانند از ۲۰ تا ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ از طریق آدرس ارائه شده ثبت نام کنند.

تاج فرد خاطرنشان کرد: با پایان یافتن ثبت نام دوره در آخر خردادماه، این ترم تابستانی از ۵ تیرماه الی ۵ شهریورماه اجرا خواهد شد. آزمون دروس به شیوه الکترونیکی از ۱۰ تا ۲۵ شهریور نیز برگزار و در پایان شهریور ماه نمرات دانشجویان برای دانشگاه های علوم پزشکی مربوطه ارسال خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.