سه‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴

جلسه شورای تامین بهداشت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد

گزارش تصویری / جلسه شورای تامین بهداشت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد

جلسه شورای تامین بهداشت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد با حضور با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی و اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش مفدا – گناباد، حسن ایرانی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه در این جلسه که  ظهر امروز سه شنبه ۲۵ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار شد، نقش اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی را در کاهش آسیب‌های اجتماعی را مهم برشمرد و تصریح کرد: خوشبختانه این اداره در دانشگاه در خصوص کاهش آسیب‌هایی نظیر مشکلات خانوادگی، افت تحصیلی، مشکلات سازگاری، سوء مصرف مواد مؤثر واقع شده؛ البته داشتن برنامه‌ریزی جامع در این باره لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

در ادامه این جلسه دکتر نجمه‌سادات حاجی‌وثوق مسئول اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های و برنامه‌های اداره مشاوره، هدف از برگزاری این جلسه را اهتمام به بررسی و رفع کلیه موانع و چالش‌های پیش روی دانشجویان پزشکی به عنوان ستون‌های اصلی چرخه آموزشی و پژوهشی در نظام سلامت و ارائه راه کارهای پیشنهادی جهت ارتقای سطح سلامت روان دانشجویان بیان نمود.

همچنین هر یک از اعضای حاضر در این جلسه در خصوص نقش پر رنگ اساتید مشاور در دانشگاه‌ها و لزوم برقراری ارتباط مؤثر بین اساتید و اداره مشاوره، اختلالات افسردگی، افت تحصیلی و بی‌انگیزگی دانشجویان به رشته تحصیلی، رفتارهای خودآسیب‌رسان، داروبازی و سوء مصرف مواد به بحث و تبادل نظر پرداختند.

همچنین مقرر گردید جلسه شورای بهداشت روان هر سه ماه یکبار و با حضور ریاست هر دانشکده و اساتید مشاور در راستای چگونگی پیشبرد اهداف مرتبط با سلامت روان برگزار گردد.

شایان ذکر است در این جلسه رئیس دانشکده پزشکی، معاون و مدیر آموزشی دانشکده پزشکی، روانپزشک و کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه حضور داشتند.

خبرنگار: زهره خدادادی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.