جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۷

با حضور دکتر حریرچی؛

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ۱۰ هزار شعبه اخذ رای در سطح کشور اضافه شده و ناظران بهداشتی در تمامی صندوق‌ها حضور خواهند داشت

مراغه

«ایرج حریرچی» معاون کل وزارت بهداشت روز پنجشنبه در سفر ۲ ساعته‌اش به مراغه در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان حضور یافت و اظهار داشت: با رعایت دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا و اقدام‌های در نظر گرفته شده از جمله رعایت فاصله‌گذاری و خط کشی در حوزه‌های رای‌گیری و استفاده از فضای باز در صورت امکان، شاهد مشارکت حداکثری در پای صندوق‌های رای خواهیم بود.

به گزارش مفدا مراغه ، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت روز پنجشنبه در سفر ۲ ساعته‌اش به مراغه در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان حضور یافت و اظهار داشت:اثر انگشت در شعبه‌های اخذ رای حذف شده است و با همراهی مردم، عوامل اجرایی، نظارتی و همکاران بهداشتی شاهد انتخاباتی سلام و پرشور خواهیم بود.

اوج‌گیری واکسیناسیون کرونا از هفته آینده معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: از هفته آینده تزریق واکسن داخلی و خارجی کرونا در سطح کشور افزایش می‌یابد و این روند تا موقعی که نیاز به واردات واکسن از طریق تولید واکسن داخلی رفع شود، ادامه خواهد داشت.

حریرچی بیان کرد: کرونا هنوز تمام نشده و تکلیف‌مان هنوز معلوم نیست و مهمترین اقدام برای بازگشت به وضعیت عادی استفاده از واکسیناسیون برای بیشتر اعضای جامعه است.


وی بیان کرد: واکسن راهکار اصلی مقابله با کروناست اما تا زمانی که پوشش واکسیناسیون به ۷۰ الی ۸۰ درصد نرسیده است، به ایمنی جمعی دست پیدا نخواهیم کرد.
وی اضافه کرد: در شهرستان‌هایی که میزان ابتلا پایین است، به دلیل ایمنی نامطلوب احتمال مجدد اوج‌گیری کرونا وجود دارد و از این‌رو رعایت دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا و پروتکل‌های بهداشتی ضروری است.
وی با تاکید بر اینکه فعلا در شرایط جنگی با کرونا قرار داریم، اضافه کرد: تمایل به تزریق واکسن در کشورمان بسیار عالی است و در مقایسه با بیشتر کشورها در این خصوص وضعیت مناسبی داریم اما باید برای آماده‌سازی جامعه و ارتقا و رفع موانع واکسیناسیون برنامه‌ریزی اساسی داشته باشیم.
وی ادامه داد: در برخی از کشورها مردم از تزریق واکسن خودداری می‌کنند و مسئولان آنان برای تشویق مردم به واکسیناسیون جوایز مانند آپارتمان را در نظر می‌گیرند.
وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه در کشورمان با اقبال عمومی برای تزریق واکسن مواجه هستیم اما باید توجه داشته باشیم که در صورت عدم تزریق واکسن، زنگ خطر به صدا درخواهد آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.