یکشنبه ۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴

با همکاری انجمن علمی دندانپزشکی قزوین و معاونت پژوهشی بسیج دانشجویی؛

نخستین جلسه کارگاه cbct در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد

وبینار

با همکاری انجمن علمی دندانپزشکی قزوین و معاونت پژوهشی بسیج دانشجویی؛ و با هدف آشنایی دانشجویان دندانپزشکی با عملکرد دستگاه CBCT و ارزیابی دندان ها، فک ها و صورت غیرطبیعی، ارزیابی و تشخیص حفره‌ها و کانال‌های ریشه، کیست و ...، نخستین جلسه وبینار cbct در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

به گزارش مفدا قزوین، با همکاری انجمن علمی دندانپزشکی قزوین و معاونت پژوهشی بسیج دانشجویی؛ و با هدف آشنایی دانشجویان دندانپزشکی با عملکرد دستگاه CBCT  و ارزیابی دندان­ها، فک­ها و صورت غیرطبیعی، ارزیابی و تشخیص حفره‌ها و کانال‌های ریشه، کیست و ...، نخستین جلسه وبینار cbct  با تدریس دکتر تفنگچی ها، مدیر گروه بخش رادیولولوژی دانشکده دندانپزشکی قزوین و معاون پژوهشی دانشکده دندانپزشکی ۲۷ خرداد در فضای اسکای روم برگزار شد.

 این وبینار با استقبال ٤٥ نفر از دانشجویان دندانپزشکی علوم پزشکی قزوین، شیراز و همدان برگزار گردید.

شایان ذکراست؛ Cbctدندانپزشکی مخفف cone beam computed tomography می باشد که نوعی تکنیک توموگرافی کامپیوتری (CT) است که با استفاده از اشعه ایکس، به بیرون و به شکل مخروط، برای تولید تصاویر پزشکی و دندانپزشکی استفاده می‌شود. CT دندان یک روش غیرتهاجمی و بدون درد است که به سرعت نتایج دقیقی را ایجاد می‌کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.