پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲

هنر هدایت و مهارت بازدارنگی

امربه معروف

نشست هم اندیشی شورای امربه معروف و نهی از منکر با حضور دکتر حسین ابراهیم پور ریاست محترم دانشگاه و دکتر محمد قربانی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه و  سایر اعضاء  این شورا  در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد. 

به گزارش مفدا تربت حیدریه، جلسۀ شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور رئیس، معاون فرهنگی دانشجویی و سایر اعضاء این شورا در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد. 

دکتر حسین ابراهیمی پور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در این جلسه با بیان این‌که ترویج امر به معروف یک ضرورت مهم برای اعتلای مجموعه است گفت: کارها و رفتارهایی که ما در طول روز با آن مواجه هستیم از قبیل سبک زندگی سالم، کنترل خشم، غذای سالم،نحوه پوشش و روش صحبت کردن با افراد دین مبین اسلام برای هر کدام آموزه هایی بیان کرده که هر فرد ملزم به رعایت دستورات میباشد.

دکتر محمد قربانی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نیز ضمن  بیان برنامه‌های این معاونت در حوزۀ امر به معروف و نهی از منکر عنوان داشت: برگزاری کارگاه‌ها، مسابقات و اردوهای جهادی که در زمینه امربه معروف و نهی از منکر از اولویت‌های مهم حوزۀ فرهنگی دانشگاه است . که علاوه بر معاونت فرهنگی دانشجویی تمامی واحدهای دانشگاه باید در این زمینه مشارکت و  فعالیت داشته باشند .

در ادامه جحت الاسلام والمسلمین صافدل نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیان داشت:  باید با یک نگاه بنیادی‌تر که باعث سلامت جامعه شود معضلات، مشکلات و رفتارها را اولویت بندی کنیم و برای امربه معروف و نهی از منکر برنامه ریزی بلند مدت انجام شود تا به هدف اصلی که کمال انسان در آن‌ست برسیم.

در این نشست مقرر شد پرسشنامه‌های  الکترونیک برای کارکنان دانشگاه تهیه شود تا افراد نظرات خود را در زمینه‌های برگزاری کارگاه‌ها و مسابقات بیان نموده و براساس نیازسنجی صورت‌گرفته تقویم اجرایی برنامه‌ها تدوین شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.