چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷

فعالیت‌های جهادی دانشجویان جهادگر علوم پزشکی شاهرود در سال ۱۴۰۰؛

از توزیع بسته‌های معیشتی و غربالگری محرومان تا برگزاری کلاس تقویتی برای دانش‌آموزان

جهادی شاهرود

دبیر کانون جهادی علمدار دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ابراز کرد: تمامی فعالیت‌های جهادی که در سال ۱۴۰۰ از سوی جهادگران دانشگاه انجام شد، یک همکاری مشترک بین کانون جهادی و گروه جهادی بسیج دانشجویی بود؛ این فعالیت‌ها شامل تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، غربالگری افراد در مناطق محروم و برگزاری کلاس‌های تقویتی برای دانش‌آموزان بوده است.

دبیر کانون جهادی علمدار دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در گفت‌وگو با مفدا ابراز کرد: تمامی فعالیت‌های جهادی که در سال ۱۴۰۰ از سوی جهادگران دانشگاه انجام شد، یک همکاری مشترک بین کانون جهادی و گروه جهادی بسیج دانشجویی بود. دانشجویان جهادگر دانشگاه بهار امسال بیش از ۱۰ بسته معیشتی تهیه کردند و به دست خانواده‌های بی‌بضاعت در سطح شهرستان شاهرود رساندند.

مهشید مختاری به حضور دانشجویان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در مراکز بهداشتی و درمانی در سه ماهه نخست امسال نیز اشاره کرد و گفت: در زمان اوج‌گیری شیوع کرونا در بهار و با اعلام نیاز بیمارستان امام حسین (ع) ما نیز فراخوانی برای نام‌نویسی دانشجویان علاقه‌مند منتشر کردیم و پس از ارزیابی نخستین، این افراد گروه‌بندی شده و علاوه بر بیمارستان در معاونت بهداشتی نیز حضور یافتند.

وی افزود: بیشتر فعالیت دانشجویان در معاونت بهداشتی برای صدور کارت واکسن و پیگیری بیماران مبتلا به کرونا و در کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امام حسین (ع) نیز برای ثبت افراد دیابتی برای دریافت انسولین بود.

دبیر کانون جهادی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود یادآور شد: در این طرح حدود ۱۳ دانشجو با وجودی که در بازه زمانی امتحانات دانشگاه قرار داشتند، به مدت ۲ ماه مشارکت کردند.

مختاری به همکاری جهادگران دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با یک گروه جهادی از دانشگاه فرهنگیان سمنان نیز اشاره کرد و گفت: با همکاری دانشجویان به مدت یک ماه کلاس‌های درس تقویتی برای ۳۵ نفر از دانش آموزان پایه‌های ششم و نهم تحصیلی به منظور رفع اشکال و شرکت در امتحانات برگزار شد.

وی با بیان اینکه جامعه هدف این طرح کل استان سمنان و به ویژه روستاها است، اضافه کرد: قرار است این فعالیت جهادی در تابستان نیز به منظور رفع اشکال پایه‌های کنکوری دنبال شود.

مختاری از برگزاری اردوی جهادی در تابستان نیز خبر داد و گفت: با همکاری سپاه استان قرار است اردوی جهادی در روستای بکران شهرستان میامی با هدف غربالگری در حوزه‌های مامایی و دندانپزشکی برگزار شود./ انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.