شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳

اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور در روستای ارغش برگزار شد

نیشابور/ اردوی جهادی

اردوی جهادی یک روزه در روستای ارغش از توابع بخش میان جلگه شهرستان نیشابور با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به همت جهادگران دانشکده علوم پزشکی نیشابور برگزار شد.

به گزارش مفدا نیشابور، اردوی جهادی یک روزه در روستای ارغش از توابع بخش میان جلگه شهرستان نیشابور با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی توسط بسیج دانشجویی شهید غرویان دانشکده علوم پزشکی نیشابور و با پشتیبانی معاونت فرهنگی و دانشجویی روز جمعه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

احمد شهبازی نیا مدیر تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا در خصوص اردوی یک روزه جهادگران در روستای ارغش نیشابور اظهار داشت: در برنامه ریزی این اردوی جهادی با هدف ارائه خدمت بهتر و افزایش کیفیت خدمت رسانی، جلسات تخصصی متعددی با مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی، گروه سلامت روانی, اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت، اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی و اداره تربیت بدنی دانشکده برگزار شد.

شهبازی نیا ادامه داد: همچنین طی جلسه ای با حضور معتمدین و شورای روستا، مسئول بسیج دانشجویی و نماینده اورژانس نوع خدمات مورد نیاز مردم روستا نیازسنجی شد و جهت بسترسازی، پشتیبانی و آمادگی مناسب جهت حضور تیم جهادی در روستا برنامه ریزی گردید.

وی افزود: پزشک، دندانپزشک، روانشناس، کارشناس اورژانس و دانشجویان دانشکده علوم پزشکی بصورت داوطلبانه در این اردوی جهادی حضور داشتند و خدمات مختلفی شامل ویزیت پزشک، ویزیت دندانپزشک، خدمات مشاوره فردی و گروهی، آموزش کمک های اولیه، دیدار با خانواده شهدا، ارائه ماسک و داروی رایگان انجام شد.

مدیر تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه تصریح کرد: روستای ارغش با ۹۵ خانوار و ۳۸۰ نفر جمعیت از روستاهای بخش میان جلگه می باشد و جهادگران علوم پزشکی در این اردو خدماتی شامل ویزیت پزشکی برای ۱۵۰ نفر، ویزیت دندانپزشکی برای  ۱۱۰ نفر، مشاوره گروهی و آموزش مهارت های زندگی و زوج درمانی برای ۱۳۰ نفر، مشاوره فردی برای ۲۵ نفر و آموزش کمک های اولیه توسط تیم فوریت های پزشکی به ۱۰۰ نفر ارائه نمودند.

شهبازی نیا ادامه داد: برگزاری مسابقات ورزشی فوتبال، طناب کشی و فریزبی از دیگر خدمات جهادی بود که با اهدای کتاب به تمامی کودکان شرکت کننده در این مسابقات موجبات شادی و نشاط این کودکان فراهم شد و همچنین در این اردوی جهادی علاوه بر آموزش صحیح مسواک زدن ۴۰ عدد خمیردندان و مسواک به کودکان اهدا گردید.

وی با اشاره به اینکه تمامی این خدمات به صورت رایگان بود، گفت: با حمایت مسئولان دانشکده، در آینده شاهد برگزاری اردوهای جهادی در دیگر مناطق محروم شهرستان خواهیم بود.

جهت مشاهده گزارش تصویری کلیک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.