دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵

همزمان با هفته عفاف و حجاب انجام شد؛

برپایی نمایشگاه «عفاف و حجاب» در دانشگاه علوم پزشکی گناباد

نمایشگاه عفاف و حجاب - گناباد

به همت کانون عفاف و حجاب مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، نمایشگاه «عفاف و حجاب» در این دانشگاه برپا شد.

به گزارش مفدا - گناباد، حسین توکلی ثانی مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه در این باره اظهار کرد: این نمایشگاه در طول هفته عفاف و حجاب در جلوی مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه برپا شده است.در این نمایشگاه تعداد ۳۰ پوستر برگزیده از عفاف و پاکدامنی به نمایش گذاشته شده است.

وی هدف از برپایی این نمایشگاه را آشنایی بیشتر کارکنان و دانشجویان با مفاهیم کلیدی و ﻧﻬﺎدﯾﻨﻪ ﺳﺎزی و ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺳﺎزی ﺑﺎورﻫﺎی درﺳﺖ و دﻗﯿﻖ عفاف و حجاب برشمرد و تصریح کرد: ﺑﺮای اﯾﺠﺎد ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺣﺠﺎب و ﭘﻮﺷﺶ ﻣﻨﺎﺳﺐ در ﺟﺎﻣﻌﻪ، ﺑﺎﯾﺪ اﺑﺘﺪا ﭘﺎﯾﻪ ﻫﺎی اﻋﺘﻘﺎدی و ﺑﯿﻨﺶ اﻓﺮاد راﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع، ﻣﺤﮑﻢ ﮐﻨﯿﻢ.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی گناباد هفته عفاف و حجاب را فرصتی برای بهره مندی اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ﺑﺮای ﻓﺮﻫﻨﮓ سازیﺣﺠﺎب و ﭘﻮﺷﺶ ﻣﻨﺎﺳﺐ در ﺟﺎﻣﻌﻪ، دانست و گفت: برپایی نمایشگاه، وبینارها و برنامه های مختلف به مناسبت گرامیداشت این هفته نقش بسزایی در گسترش و ﻧﻬﺎدﯾﻨﻪ ﺳﺎزی عفاف و حجاب و معارف دینی در جامعه دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر به شأن نزول آیات سوره نور توجه کنیم، فلسفه حجاب به طور کامل روشن می شود.چشم چرانی و نگاه به نامحرمان از آفات مهم ایمان است و غالباً مردان گرفتارآن هستند و زنان نیز تشویق می شوند.

توکلی ثانی با بیان اینکه در خطبه‌های حضرت زینب سلام‌الله علیها هم موضوع حجاب و عفاف تبیین شده است. تصریح کرد: در آن موقعیت هم آن حضرت خطاب به یزید ملعون فرمودند که: «ننگ شهادت حسین بن علی علیه‌السلام تا دنیا دنیاست از پیشانی تو پاک نخواهد شد، اما ننگ بدتر از این هم بر پیشانی تو ثبت است که دستور دادی حجاب را از سر اهل حرم بردارند و میان نامحرمان بچرخانند.» خود حضرت زینب سلام‌الله علیها این ننگ را بدتر از شهادت امام حسین علیه‌السلام بیان می‌کنند و این مطلب در مقاتل و کتاب‌های تاریخی ما وجود دارد.

شایان ذکر است بیست و یکم تیرماه، سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب و از ۲۱ الی ۲۷ تیرماه به عنوان هفته عفاف و حجاب دانشگاه ها نامگذاری شده است. 

کد خبرنگار: ۵۵۰۱۰۴

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.