چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۰

در سال ۹۹ انجام شد؛

برگزاری بیش از ۵۰۰ کارگاه آموزشی توسط کانون‌های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد

گزارش تصویری / آذین بندی پردیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در آستانه دهه فجر

کارشناس امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در سال ۹۹ بیش از ۵۰۰ کارگاه آموزشی توسط کانون‌های فرهنگی این دانشگاه برگزار شده است.

به گزارش مفدا – گناباد، حامد مختاریان دلوئی با بیان این مطلب گفت: یکی از اهداف کانون‌های فرهنگی، ارتقاء سطح توانمندی و مهارت آموزی دانشجویان و کمک به ورود به بازار کار است.

وی ادامه داد: در این راستا تعداد ۵۱۱ کارگاه معادل ۸۰۰ ساعت آموزشی توسط چهار کانون فرهنگی شعر و ادب تاراز، هنر خواجه اختیار منشی، فیلم و عکس شهید آوینی و کارآفرینی شیخ بهایی ویژه دانشجویان دانشگاه برگزار شده که در برخی از این کارگاه‌ها نیز مدرک فنی و حرفه‌ای اعطاء گردیده است.

این کارشناس امور فرهنگی با اشاره به شرکت تعداد ۵۹۱ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این کارگاه‌های آموزشی، تصریح کرد: تعداد ۷۵ کلیپ مناسبتی و آموزشی توسط این کانون‌ها تولید و ۱۰ مسابقه با موضوعات مختلف نیز برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۹ در کانون شعر و ادب تاراز، کارگاه‌های ادبی، شعر، نویسندگی، اقتباس در ادبیات، داستان نویسی، آرایه‌های ادبی و ... برگزار گردیده؛ همچنین توسط کانون هنر خواجه اختیار منشی گنابادی نیز دوره‌های آموزشی طراحی سیاه قلم، انیمه، نقطه کوبی روی سفال و رایانه کار برگزار شده است.

مختاریان دلوئی اضافه کرد: دوره‌های آموزشی فتوشاپ، ایندیزاین، عکاسی، فیلمسازی و ساخت مستند از جمله فعالیت‌های کانون فیلم و عکس شهید آوینی در سال گذشته بوده و در کانون کارآفرینی شیخ بهایی نیز دوره‌های آموزشی بورس و ساخت کیف و مصنوعات چرمی برگزار گردیده است.

مسئول دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی گناباد در پایان گفت: تاکنون موفقیت‌هایی هم توسط اعضای کانون‌های فرهنگی کسب شده که می‌توان به برگزیده شدن ۱۶ اثر و کسب چهار مقام دوم کشوری و یک شایسته تقدیر در دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ و چهار رتبه برتر در چهارمین جشنواره هفته فرهنگ و هنر گناباد اشاره کرد.

شایان ذکر است تعداد ۱۰ کانون فرهنگی در مجموعه مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد مشغول فعالیت هستند.