چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰

توضیح سازمان سنجش درباره سختی سوالات کنکور ۱۴۰۰

رقابت داوطلبان پرتقاضاترین گروه آزمایشی کنکور در دانشگاه علوم پزشکی گناباد به روایت تصویر

سخنگوی سازمان سنجش گفت: ۱۰ سوال کنکور ۱۴۰۰ که گفته می شود خارج از کتاب بوده توسط اساتید و کارشناسان آزمون سازی و سنجش و روان سنجی بررسی و گزارش آن به صورت مکتوب ارائه می شود.

به گزارش مفدا گناباد، فاطمه زرین آمیزی در گفتگویی اظهار داشت: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در ۱۵ تیرماه به همه رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها اعلام کرد که به سازمان سنجش برای سئوالات خارج از کتاب آزمون سراسری ۱۴۰۰ نامه‌ای ارسال کرده که روابط عمومی آن سازمان اعلام کرد ۲۰ تیرماه نامه ارسال شده و این نامه ۲۱ تیرماه به دست سازمان سنجش رسید.

وی افزود: در این نامه آمده است که ۱۰ سوال از حدود ۱۵۰۰ سوال خارج از کتاب بوده است که این ۱۰ سوال توسط اساتید و کارشناسان آزمون سازی و سنجش و روان‌سنجی بررسی می‌شود و گزارش آن به صورت مکتوب ارائه خواهد شد.

سخنگوی سازمان سنجش در گفتگو با خبرگزاری مهر یادآور شد: در خصوص سوال‌هایی که عنوان شده است خارج از اهداف آموزشی است اهداف آموزشی وزارت آموزش و پرورش با سازمان سنجش که آزمون‌های رقابتی را برگزار می‌کند متفاوت است که به صورت مبسوط این موضوع در اطلاعیه سازمان سنجش که ۱۷ تیرماه منتشر شد توضیح داده شده است.

وی تاکید کرد: بنابراین طراحی سوال ایراد و مشکلی نداشته است.