شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹

مخالفت دبیران شورای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، نسبت به افزایش ظرفیت رشته پزشکی

شورای صنفی

دبیران شورای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در نامه‌ای مشترک نسبت به تصمیمات اخیر وزیر بهداشت مبنی بر افزایش ظرفیت رشته پزشکی و تأسیس دانشکده‌های پزشکی جدید در کشور مخالفت کردند.

به گزارش مفدا - گناباد، دبیران شورای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این نامه ضمن تأکید بر عدم تناسب دانشجو و تخت‌های بیمارستانی به همراه تجهیزات و بازدهی بسیار کمتر آموزش با تعداد زیاد زیاد دانشجو اظهار کردند که با توجه به وجود ۱۲ هزار پزشک بیکار ما مشکل کمبود پزشک نداریم و برای حل این مشکل می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد.

آنها همچنین عنوان کردند که اگر اینترن‌ها جزء کادر درمان هستند؛ چرا به وضعیت معیشت آنها رسیدگی نمی‌شود؟ چرا به آنها کد نظام پزشکی داده نمی‌شود و آنها را به رسمیت نمی‌شناسید؟

در این نامه که به امضای تعداد ۳۵ نفر از دبیران شورای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور رسیده است، ضمن اشاره به پذیرش بدون سند دانشجویان پزشکی مشهد در آزمون سراسری سال ۹۹ که قرار بوده ۹۴ نفر باشند و درنهایت ۱۳۶ نفر پذیرفته شدند، افزودند که افزایش ظرفیت رشته پزشکی و تأسیس دانشکده‌های جدید را بر نمی تابند و خواهان رسیدگی به این مساله شدند.

شایان ذکر است این نامه در پی موافقت دکتر نمکی وزیر بهداشت، با تأسیس دانشکده پزشکی در دانشگده علوم پزشکی نیشابور و دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوزستان نوشته شده است.

خبرنگار: فاطمه جعفرزاده