پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸

به همت گروه جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان چهاردهمین پایگاه واکسیسناسیون کرونا در شهر زاهدان افتتاح شد

جهادگران

به همت گروه جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان چهاردهمین پایگاه واکسیسناسیون کرونا در منطقه کریم آباد شهر زاهدان افتتاح شد.

به گزارش مفدا_زاهدان، صبح روز  سه شنبه چهاردهمین پایگاه تجمیعی واکسیسناسیون کرونا در شهر زاهدان به همت گروه جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افتتاح شد.
در این مراسم افتتاحیه ابتدا دکتر سید علی هاشمی شهری دبیر گروه جهادگران سلامت دانشگاه ضمن تشکر و قدردانی از حضور معاونین بهداشتی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و روسای مرکز بهداشت شهر زاهدان در مراسم افتتاحیه، با نطق سخنانی اهداف و مراتب افتتاح این پایگاه تجمیعی واکسیسناسیون را اعلام کرد.

به گفته دکتر سید علی هاشمی شهری پایگاه تجمیعی واکسیسناسیون شهدای شاهوزهی واقع در منطقه کریم آباد شهر زاهدان، نخستین مرکزی است که در دل حاشیه شهر زاهدان به منظور تسهیل در دسترسی و افزایش مشارکت مردم محروم این منطقه در طرح واکسیناسیون کشوری واقع شده و امروز به همت گروه جهادگران سلامت دانشگاه و همکاری حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افتتاح گردید.

دبیر گروه جهادگران سلامت دانشگاه ضمن اشاره به حضور داوطلبانه دانش آموخته گان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این طرح افزود: کلیه نیروهای مستقر در این پایگاه تجمیعی واکسیسناسیون از اعضای گروه جهادگران سلامت و دانش آموختگان حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هستند که به صورت داوطلبانه در فراخوان این گروه شرکت و هم اکنون در حال خدمت رسانی به مردم عزیز این منطقه می باشند.

دکتر هاشمی در ادامه ضمن اشاره به اهداف شکل گیری و تشکیل گروه جهادگران سلامت در دانشگاه افزود: یکی از اهداف مهم گروه جهادگران سلامت، گسترش بستر آموزش و مشاوره های بهداشتی در کنار ارائه خدمات درمانی است که فعالیت های این گروه را متمایز از سایر اردوهای جهادی نموده است. 
به همین منظور گروهی از مشاوران و کارشناسان این گروه در ایستگاه سلامت استقرار یافته و ضمن اهدای رایگان ماسک، آموزش های لازم را در خصوص کرونا و واکسیناسیون به مراجعان ارائه می نمایند.

همچنین از جمله اقدامات بسیار موثر و امیدوارکننده دیگر نیز به منظور افزایش مشارکت مردمی این منطقه در طرح واکسیناسیون و مراجعه به پایگاهای تجمیعی، دعوت از بزرگان دینی و سران طوایف بود که ضمن حضور در پایگاه و تزریق نخستین دوز از واکسن خود، از سایر مردم نیز جهت مشارکت حداکثری دعوت نمودند.

دکتر هاشمی شهری در پایان ضمن تشکر از کارکنان مرکز بهداشت، معاونت بهداشتی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و رابطین برپایی این پایگاه افزود: امیدواریم با گسترش پوشش واکسیناسیون در کشور و افزایش دوزهای تزریق شده در کشور، شاهد کاهش و ریشه کنی هرچه زودتر این اپیدمی در استان و میهن عزیزمان باشیم.