جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۶

دبیرکانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

استقبال ۱۵۰۰ نفر از «داوطلبان طرح ملی واکسیناسیون»/ خدمت‌رسانی متوازن در زمینه واکسیناسیون

استقبال ۱۵۰۰ نفر از «داوطلبان طرح ملی واکسیناسیون»/ خدمت‌رسانی متوازن در زمینه واکسیناسیون

دبیرکانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره فعالیت «داوطلبان طرح ملی واکسیناسیون» عنوان کرد: از اردیبهشت‌ماه سال جاری فراخوان «داوطلبان طرح ملی واکسیناسیون» اعلام شد و سامانه‌ای برای این کار تدارک دیده شد تا تمام دانشجویان و فارغ‌التحصیلان علاقمند به همکاری در استان تهران در این زمینه به فعالیت مشترک بپردازند. خوشبختانه ۱۵۰۰ نفر در این سامانه ثبت‌نام کرده و در این زمینه اعلام همکاری کرده‌اند.

به گزارش مفدا، درماه‌های گذشته فراخوان «داوطلبان طرح ملی واکسیناسیون» ارائه و در قالب یک طرج منسجم به فعالیت در جهت مقابله با کرونا و جلوگیری از مرگ‌و میر افراد از طریق واکسیناسیون دانشجویان و افراد بالای ۶۵ سال همت کرد. این طرح با حمایت دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران و دکتر محمدعلی امام هادی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به صورت پایلوت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجرا شد و سپس به دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و ایران تسری پیدا کرد. در همین زمینه با آرش اکبری دبیرکانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو مجمع تخصصی  کانون‌های هلال احمر وزارت بهداشت درباره «داوطلبان طرح ملی واکسیناسیون» به گفتگو پرداختیم تا از فعالیت‌های صورت گرفته در راستای این طرح جویا شویم.

دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان کرد: اواسط اردیبهشت‌ماه امسال دبیران کانون‌های هلال احمر استان تهران طرح تازه‌ای را پیشنهاد دادند تا از طریق پویشی باعنوان «داوطلبان طرح ملی واکسیناسیون» بتوانند روند واکسیناسیون دانشجویان و افراد بالای ۶۰ سال را تسریع کرده و از مرگ‌و میر افراد به دلیل ابتلا به کرونا جلوگیری کنند.

او ادامه داد: ۱۸ اردیبهشت‌ماه فراخوان «داوطلبان طرح ملی واکسیناسیون» اعلام شد و سامانه‌ای برای این کار تدارک دیده شد تا تمام دانشجویان و فارغ‌التحصیلان علاقمند به همکاری در استان تهران در این زمینه به فعالیت مشترک بپردازند. خوشبختانه ۱۵۰۰ نفر در این سامانه ثبت‌نام کرده و در این زمینه اعلام همکاری کرده‌اند.

۱۸ اردیبهشت‌ماه فراخوان «داوطلبان طرح ملی واکسیناسیون» اعلام شد و سامانه‌ای برای این کار تدارک دیده شد تا تمام دانشجویان و فارغ‌التحصیلان علاقمند به همکاری در استان تهران در این زمینه به فعالیت مشترک بپردازند. خوشبختانه ۱۵۰۰ نفر در این سامانه ثبت‌نام کرده و در این زمینه اعلام همکاری کرده‌اند

عضو مجمع تخصصکانون‌های هلال احمر وزارت بهداشت درباره فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی شهر تهران عنوان کرد: فعالیت «داوطلبان طرح ملی واکسیناسیون» در سه زمینه دسته‌بندی می‌شود. تیم تزریقات، تیم ثبت‌سامانه و تیم فرم ‌خطی اصلی‌ترین گروه‌های کاری ما است. ما در طول فعالیت متوجه شدیم که ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در دو زمینه تیم ثبت‌سامانه و تیم فرم‌خطی به نیروهای داوطلب نیاز جدی و شدیدی دارد. این موضوع را با دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران مطرح کردیم و با  حمایت‌های او و دکتر اما هادی کارمان را در پایگاه‌های مختلف استان تهران به‌طور منسجم آغاز کردیم.

او ادامه داد: دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های بهداشت عمومی، پزشکی، پرستاری، هوشبری، اتاق عمل و مامایی در تیم تزریقات و سایر دانشجویان در تیم فرم‌ خطی و دریافت اطلاعات مشغول به فعالیت شدند. از آنجا که استان تهران وسعت زیادی دارد سعی کردیم تا داوطلبان را برمبنای محل سکونت‌شان به پایگاه‌های واکسیناسیون معرفی کنیم.

اکبری همچنین اشاره کرد: فعالیت «داوطلبان طرح ملی واکسیناسیون» ابتدا به صورت پایلوت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجرا شد و در روز دهم تیرماه در جلسه‌ای با حضور دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، دکتر محمدعلی امام هادی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت مجلس و دکتر ایاد بهادری‌منفرد معاون امور بهداشتی دانشگاه‌ علوم پزشکی شهید بهشتی در باغ موزه دفاع مقدس این طرح به صورت رسمی کلید خورد.

او افزود: پس از گذشت دوهفته از افتتاح این طرح بالغ بر ۶۰ هزارنفر از گروه‌های سنی ۶۵ سال به بالا واکسینه شدند. پس از آن همکاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و ایران در روز ۲۶ تیرماه انجام شد تا بتوانیم ۱۵۰۰ نیروی داوطلب را به صورت متوازن و طبق اعلام نیاز در پایگاه‌های مختلف تقسیم کرده و  نحوه خدمت‌رسانی خودمان را گسترده‌تر کنیم.

دبیرکانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان اشاره کرد: فعالیت «داوطلبان طرح ملی واکسیناسیون» یک فعالیت گروهی و جمعی است که باهمت بسیاری دانشجویان و داوطلبان انجام گرفت و در این مسیر دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران و دکتر محمدعلی امام هادی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حمایت خوبی از ما کردند تا این داوطلبان بتوانند به صورت شبانه‌روزی به فعالیت بپردازند. داوطلبان درجهت واکسیناسیون اقدام بزرگی را انجام دادند و این فعالیت‌ها همچنان ادامه دارد. ما همچنان از فعالیت‌های داوطلبان در این حوزه استقبال می‌کنیم. علاقمندان برای همکاری با این طرح می‌توانند در سامانه ثبت‌نام ما به نشانی yun.ir/clz4pe  ثبت‌نام کنند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.