دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۸

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

کرونا، بستری که تهدیدها را تبدیل به فرصت کرد/المپیاد ورزش‌های همگانی مجازی فرصتی برای سنجش آمادگی جسمانی دانشجویان بود

دکتر رستمی نژاد

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا، بستری بود که تهدیدها را تبدیل به فرصت کرد، خاطرنشان کرد: برگزاری المپیاد ورزش‌های همگانی مجازی وزارت بهداشت، فرصتی بود برای ارزیابی و سنجش توان و آمادگی جسمانی دانشجویان علوم پزشکی بود.

دکتر محمد رستنی نژاد در حاشیه آیین اختتامیه و توزیع مدال نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی مجازی دانشجویان علوم پزشکی در گفت وگو با مفدا با بیان این مطلب افزود: خوشبختانه نخستین دوره این المپیاد در شش رشته ورزشی با حضور تعداد کثیری از دانشجویان علوم پزشکی به صورت مجازی برگزار شد و خوشحال هستیم که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخش پسران حائز رتبه نخست و در بخش دختران به رتبه پنجمی دست یافت و در نهایت در مجموع رده‌بندی نهایی، نایب قهرمانی این دوره از المپیاد ورزشی شد.

مدیر  تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه کرونا، علیرغم پیامدهای منفی و مثبت ، اتفاقات خوبی در عرصه ورزش برای جامعه دانشگاهی رقم زد، اظهار کرد: شیوع این ویروس منحوس، باعث نشد روند فعالیت‌های ورزشی دانشجویان علوم پزشکی متوقف شود و علیرغم عدم برگزاری این المپیادها به صورت فیزیکی و حضوری، ما شاهد برگزاری این رویدادها به صورت مجازی بودیم که خوشبختانه جدا از کسب نتایج، برگزاری این المپیادها، دستاوردهای خوبی برای وزارت بهداشت و جامعه دانشگاهی علوم پزشکی، به همراه داشت.

رستمی نژاد با اشاره به اینکه برگزاری المپیادهای ورزشی به صورت مجازی، سختی‌های خاص خود را دارد، اظهار کرد: برگزاری این مسابقات به صورت مجازی نسبت به برگزاری رقابت‌ها به صورت حضوری و فیزیکی دشوارتر است، چرا که شرایط داوری و فنی بازی‌ها و جمع‌آوری دانشجویان دانشگاه‌های مختلف برای شرکت در مسابقات ورزشی، کار آسانی نیست اما خوشبختانه وزارت بهداشت به خوبی توانست از عهده برگزاری این المپیادها برآید.

وی خاطرنشان کرد: به هرحال با توجه به شرایط اپیدمی کرونا و تعطیلی ورزشگاه‌ها و نیمه تعطیلی بودن دانشگاه‌های علوم پزشکی، دانشجویان علوم پزشکی ورزش را رها نکردند و در قالب این المپیادهای ورزشی، به انجام فعالیت‌های جسمانی پرداختند. امیدوارم هر چه زودتر از شر این ویروس منحوس که هر روز وحشی‌تر می‌شود، رهایی پیدا کنیم و بتوانیم المپیادهای ورزشی را به صورت حضوری برگزار کنیم. هر چند تلاش داریم نیمه دوم امسال، در صورت تحقق شرایط لازم و انجام واکسیناسیون، نسبت به برگزاری المپیادهای حضوری اقدام کنیم.

برای دیدن مصاحبه تصویری مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اینجا کلیک کنید.انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۱۲۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.