چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۳

کاری از اداره تربیت بدنی و سرویس ورزشی مفداگراش؛

از حوزه تربیت بدنی دانشکده علوم پزشکی گراش، چه خبر؟

علیرضادانشور

حوزه تربیت بدنی یکی از حوزه‌هایی هست که بیشترین تاثیر را از همه گیری ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش های دانشگاهی پذیرفته است. فعالیت های این حوزه را در سالی که گذشت، در مصاحبه با علیرضا دانشور ، مدیر تربیت بدنی دانشکده علوم پزشکی گراش، می خوانیم.

در سالی که گذشت با توجه به همه گیری ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش های دانشگاهی ، در بیشتر ایام ، دانشجویان در دانشگاه ها حضور نداشتند. حوزه تربیت بدنی یکی از حوزه هایی هست که بیشترین تاثیر را از شرایط موجود پذیرفته است. فعالیت های این حوزه را در مصاحبه با علیرضا دانشور ، مدیر تربیت بدنی دانشکده علوم پزشکی گراش ، می خوانیم  :

در سال تحصیلی که گذشت از حوزه تربیت بدنی دانشکده علوم پزشکی گراش،  چه خبر؟

باتوجه به اپیدمی کرونا در سال تحصیلی که گذشت، قطعا فعالیت حوزه تربیت بدنی نیز همانند بسیاری دیگر از حوزه ها ، تحت الشعاع قرار گرفت و باتوجه به ماهیت این حوزه می توان گفت بیشترین تاثیر را متحمل شد. برای تطبیق با شرایط موجود ، حوزه تربیت بدنی این دانشکده همچون مابقی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، فعالیت خود را به سمت مجازی شدن مسابقات ورزشی پیش برد .

آیا دانشجویان این دانشکده در سال تحصیلی گذشته ، در مسابقاتی که به صورت مجازی و حضوری در سطح کشور برگزار شد ، حضور داشتند ؟

بله ، تمام تلاش خود را کردیم که دانشجویان را به شرکت در مسابقات تشویق کرده و شرایط لازم برای شرکت آنان در مسابقات کشوری (حضوری و مجازی) را فراهم کنیم . 

در سال تحصیلی که گذشت ، تعدادی از دانشجویان به نمایندگی از دانشکده علوم پزشکی گراش در المپیاد بازی های فکری  و ورزش های الکترونیک  ، المپیاد مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر ، مسابقات ورزش های همگانی دانشجویان  و مسابقات قهرمانی شطرنج آنلاین دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور شرکت کردند.

آیا حوزه تربیت بدنی دانشکده گراش  ، مسابقات ورزشی برای دانشجویان برگزار کرد ؟

بله ، مسابقات درون دانشگاهی به صورت مجازی و به مناسبت های مختلف در دانشکده گراش برگزار شد که با استقبال خوب دانشجویان روبرو شدیم . مسابقات درون دانشگاهی در رشته های مختلف ورزشی به مناسبت های دهه فجر ، میلاد با سعادت حضرت فاطمه(ص) و جام رمضان از جمله مسابقات برگزار شده است.

در این ایام ، با توجه به عدم برگزاری حضوری جلسات و دوره های آموزشی ، از چه طریقی با همکاران وزارت بهداشت و کلان منطقه در ارتباط بوده اید ؟

تمامی جلسات و کارگاه های آموزشی از زمان شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی و در قالب وبینار برگزار می شود که من و کارشناس تربیت بدنی دانشکده در تمامی جلسات و دوره ها شرکت کرده ایم و هماهنگی های لازم با همکاران به صورت آنلاین انجام شده است.

با توجه به فرصت پیش آمده در ایام عدم حضور دانشجویان ، چه اقداماتی در حوزه تربیت بدنی دانشکده برای بهبود شرایط موجود انجام شده است ؟

در این ایام همانند سال های پیشین ، تلاش برای جذب اعتبارات و رفع مشکلات حوزه تربیت بدنی دانشکده ادامه داشته است که شاهد تغییرات مهمی در حوزه تربیت بدنی بودیم .

رایزنی جهت ایجاد فضای مناسب تحت عنوان خانه کشتی در دانشکده و تهیه تشک کشتی با مساعدت نماینده شهرستان گراش در مجلس شورای اسلامی و هیات کشتی شهرستان از جمله فعالیت های حوزه تربیت بدنی در سالی که گذشت ، بود.

کلنگ احداث سالن چندمنظوره ورزشی با تخصیص بودجه تقریبی 50 میلیارد ریالی دانشکده به زمین زده شد و شرکت برنده در مناقصه جهت احداث این مجموعه ورزشی شروع بکار کرده است.  

همچنین تعمیرات هردو سالن ورزشی اعم از سالن ولایت1 و سالن ولایت 2 شامل تعمیر درب ها ، روشنایی ، ایزوگام و رنگ آمیزی انجام شده و  آبسردکن ، آب گرمکن ، کولر و موکت سالن جدید خریداری شده است.

خرید وسایل ورزشی و تجهیز انبار ورزشی و بسیاری از موارد خرد و کلان دیگر از جمله تغییرات سال پیش برای بهبود شرایط موجود در حوزه تربیت بدنی بوده است.

کلام آخر :

ضمن آرزوی سلامتی برای همه دانشجویان عزیز و تشویق آنها برای انجام واکسیناسیون در اولین فرصت ممکن ، امیدوارم هرچه زودتر این بیماری منحوس کنترل شده و شاهد حضور دوباره دانشجویان در دانشکده باشیم. با توجه به امکانات و فضاهای جدید ورزشی دانشکده ، در سال تحصیلی جدید ، خواستار حضور فعال تر دانشجویان در مسابقات و المپیادهای درون دانشگاهی و کشوری هستیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.