چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹

دبیر انجمن علمی‌دانشجویی پرتوشناسی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:

فرصت طلایی بر تمرکز توانایی های خود

تربت حیدریه

دبیر انجمن علمی‌دانشجویی پرتوشناسی در گفتگو با خبرنگار مفدا گفت: دوران دانشجویی، فرصتی مناسب برای تمرین مسئولیت ‌پذیری نسبت به خود و دیگران است و دانشجویان در بستر فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی فرصت طلایی برای تمرکز بر توانایی های‌ خود می‌یابند .

عباس مسعودی دانشجوی ترم 5 رشته  پرتوشناسی و دبیر انجمن علمی‌دانشجویی پرتوشناسی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه هستم. در ادامه با همکاری انجمن علمی پرتوشناسی به گفتگو با این دانشجوی فعال می پردازیم.

هدف شما از فعالیت در انجمن علمی چه بوده است؟

مسلما حضور در انجمن‌های علمی دانشجویی فرصتی مناسب برای تمرین مسئولیت ‌پذیری نسبت به خود و دیگران است و دانشجویان در بستر فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی فرصت طلایی برای تمرکز بر توانایی های‌ خود می‌یابند و این قبیل تحرکات، بستر شکوفایی استعداد آنهاست اما همانطور که مستحضرید در دانشگاه ما فقدان برخی از انجمنهای علمی باعث شده بود دست دانشجویان از این موقعیت کم‌نظیر برای محک زدن و پرورش توانایی‌های اجتماعی خود کوتاه باشد.

به لطف خدا و با پیگیری‌ها و راهنمایی‌های مداوم کارشناس محترم انجمن های علمی دانشگاه سرکار خانم شیدائی، توفیقی نصیب بنده شد و افتخار داشتم که به عنوان نماینده هیئت موسس انجمن علمی دانشجویی پرتوشناسی فعالیت نموده و مجوز تاسیس این انجمن از مجموعه دانشگاه اخذ شد. سپس با توجه به انتخابات انجام شده مسئولیت بنده ادامه پیدا کرد و قرار شد به مدت یک سال به عنوان نخستین دبیر انجمن علمی دانشجویی پرتوشناسی دانشگاه در خدمت هم‌ رشته‌ای‌های گرامی باشم.

فعالیت ها در انجمن علمی پرتوشناسی برچه پایه ای سیاست گذاری شده است و بارزترین ویژگی انجمن نسبت به سایر انجمن ها و نهاد های دانشجویی چیست؟

سال گذشته پس از طراحی لوگوی انجمن‌ و تاسیس کانال‌ و صفحه مجازی مربوطه،همزمان با روز جهانی رادیولوژی رسما فعالیت ‌های انجمن را آغاز کردیم.

پس از مدتی عضو گیری از دانشجویان جدیدالورود صورت گرفت و به مدد الهی و همیاری بچه‌ها توانستیم ساختارها و بخش‌های مختلف انجمن را ایجاد کنیم و مجموعه‌ای هماهنگ را شکل دهیم.

در طی این دو ترم، فعالیت‌های مفیدی رخ داد که از جمله آنها می‌توان به طراحی اینفوگرافی تمام استخوان‌های بدن، معرفی راه‌هایی که در مقابل دانشجویان رادیولوژی پس از فارغ‌التحصیلی قرار دارد و تحلیل تمام رشته‌های کارشناسی ارشد رادیولوژی در قالب پادکست و نیز معرفی مدالیته‌های رادیولوژی اشاره کرد. فعالیت‌های دیگر ما شامل طراحی سوالات هفتگی و معرفی انواع بیماری‌های آناتومیک و بررسی گرافی‌های مختلف که در مورد آسیب و شکستگی بخش‌های مختلف بدن بود میشد.

در پایان بحث میخواهم سخنی به مسئولین محترم دانشگاه و عرضی هم به دانشجویان گرامی داشته باشم‌:

از مسئولان دانشگاه تقاضا دارم مزایای فعالیت در انجمن‌ها و تشکل‌های دانشجویی را برای ترغیب دانشجویان به مشارکت در این بستر افزایش دهند چرا که خود به اثرات مهم اینگونه فعالیت ‌ها بر مسئولیت‌پذیری دانشجویان که آینده سازان این مرز و بوم هستند آگاهند و مسلما تربیت دانشجویانی که مضاف بر علم، دارای خصیصه‌ی مثبت مسئولیت پذیری باشند، کلید پیشرفت کشور عزیزمان خواهد بود.از دانشجویان گرامی علی‌الخصوص بچه‌های ترم‌های پایین تر هم درخواست می‌کنم از فعالیت در انجمن‌های دانشگاه هیچگونه ترسی نداشته باشند.بنده به تجربه عرض میکنم اگر چه کم و کاستی های فراوانی در کار داشتم اما بی‌شک انجمن‌ها و تشکلات دانشگاهی بهترین فضا برای آزمون و خطا و کسب تجربه اند و اینگونه فعالیت‌ها به مرور مزایای بسیار در پرورش شخصیت اجتماعی و مسئولیت پذیری دانشجو خواهد داشت. به سخن ابتدای بحثم باز می‌گردم:

مسلما حضور در انجمن‌های علمی دانشجویی فرصتی مناسب برای تمرین مسئولیت ‌پذیری نسبت به خود و دیگران است و دانشجویان در بستر فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی فرصت طلایی برای تمرکز بر توانایی های‌ خود می‌یابند. به همین جهت از دانشجویان محترم تقاضا دارم صرف نظر از مزایای فعالیت در انجمن‌ها، این فرصت کم نظیر را برای کسب تجربه مغتنم بشمارند.

به عنوان آخرین نکته هم باید عرض کنم بخاطر تمام کم و کاستی‌های احتمالی مان در طی یکسال گذشته از تمام دانشجویان رادیولوژی دانشگاه که دوستان گرامی من هستند طلب پوزش میکنم و برایشان آرزوی سلامت، کامیابی و شادمانی دارم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.