دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶

کارگاه راه‌های پیشگیری از سوء مصرف مواد در جمعیت دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

کارگاه راه های پیشگیری از سوء مصرف مواد در جمعیت دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

به همت اداره های مشاوره و سلامت روان دانشجویان، خوابگاه های دانشجویی و شورای انضباطی کارگاه حضوری پیشگیری از اعتیاد با موضوع راه های پیشگیری از سوء مصرف مواد در جمعیت دانشجویی ویژه کارشناسان اداره خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی فسا  برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا، به همت اداره های مشاوره و سلامت روان دانشجویان، خوابگاه های دانشجویی و شورای انضباطی کارگاه حضوری پیشگیری از اعتیاد با موضوع راه های پیشگیری از سوء مصرف مواد در جمعیت دانشجویی ویژه کارشناسان اداره خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی فسا  برگزار شد.

در این کارگاه خانم بهاره اسماعیل زاده کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان و مدرس کارگاه،  تعریفی از اعتیاد و عوامل بوجود آورنده ی آن مطرح کرد و ادامه داد: اعتیاد عبارت است از حالتی که فرد بعلت وضعیت روانی یا جسمی دچار وابستگی و ضعف اراده در کنترل تکرار عادت خود می شود.

وی افزود: اعتیاد یک نوع بیماری است و تا زمانی که به علل گرایش بیمار توجه نشود، درمان جسمی و روحی آن فقط برای مدت کوتاهی نتیجه خواهد داد و فرد معتاد دوباره به سمت عامل اعتیادآور جذب خواهد شد.

اسماعیل زاده در ادامه به نقش خانواده در پیشگیری از اعتیاد فرزندان اشاره کرد و بیان داشت: خانواده تاثیر عمیقی در کودک می‌گذارد و شخصیت او را پی‌ریزی می‌کند. اگر محیط خانواده سالم باشد کودک دارای اعتماد به‌ نفس، مهر و محبت و احساس مسئولیت می‌شود.

مدرس کارگاه ضمن اشاره به بررسی های متعدد انجام شده، اظهار داشت: اگر کودک مورد توجه خانواده واقع نشود و یا از خانواده طرد شود و یا برعکس اگر بیش از حد مورد توجه و حمایت واقع شود آماده کجروی، ناسازگاری و تجاوز به حقوق دیگران خواهد شد وکودکانی که در محیط خانه پذیرفته نشده‌اند و با محرومیت عاطفی و فقدان مهر مادری روبرو بوده‌اند، محبت و عواطف دیگران را احساس نمی‌کنند و با ترک خانه و مدرسه و ناسازگاری رفتار خصمانه بروز می‌دهند. این افراد فاقد قدرت سازش می‌شوند.

گفتنی است، نظر سنجی و آزمون مزبور از طریق کارتابل احکام پرسنلی انجام خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.