دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷

گفتگوی اختصاصی با مفدا؛

دو کانون جهادی در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاسیس می‌شود

ابوالحسن بهمنی قائدی

مسئول دبیرخانه ستاد اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از تشکیل و راه اندازی دو کانون جدید جهادی در این دانشگاه خبر داد.

ابوالحسن بهمنی قائدی در گفتکو با خبرنگار مفدا شهرکرد، در تشریح این خبر اظهار داشت: دو کانون جهادی با عنوان " فانوس" و "خورشید هشتم" در راستای خود سازی دانشجویان و توسعه فرهنگ محرومیت زدایی ، تاسیس می گردد.

 وی افزود: کانون جهادی فانوس کانون جهادی فانوس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به منظور انجام خدمات درمانی، آموزشی و پیشگیرانه­ پزشکی و سلامت در مناطق محروم، راه اندازی می شود.

 بهمنی ادامه داد: همچنین هدف از راه اندازی کانون جهادی خورشید هشتم دانشکده­ دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، انجام خدمات درمانی و پیشگیرانه دندانپزشکی و ارتقای سلامت دهان و دندان در مناطق محروم می باشد.

مسئول دبیرخانه ستاد اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در ادامه، گسترش فرهنگ جهاد و زمینه سازی برای خدمت به مستضعفین،  آشنایی دانشگاهیان با شرایط سخت زندگی اقشار محروم جامعه و تقویت حس نوع دوستی و مسئولیت پذیری نسبت به اقشار ضعیف جامعه را از دیگر اهداف راه اندازی این کانون ها برشمرد.

وی اظهار داشت: تقویت روحیه جهاد و ایثار منبعث از انقلاب اسلامی و تفکر امام خمینی(ره) در بین دانشجویان، تقویت روحیه مشارکت پذیری به همراه ارتقاء سطح مهارتهای اجتماعی شرکت کنندگان، تلاش در مسیر بهبود وضعیت بهداشتی و درمانی وسلامتی در مناطق محروم  اتخاذ برنامه هایی مبنی بر افزایش جذب کانون و آمادگی نیروها برای انجام فعالیت های کانون و تقویت روحیه اعضا از دیگر مزایای تاسیس این کانون های جهادی می باشد.

بهمنی گفت: این کانون ها در راستای ارائه خدمات مشاوره­ای، آموزشی، بهداشتی، درمانی به مردم مناطق محروم استان چهارمحال و بختیاری و در صورت لزوم و نیاز و صلاحدید مسئولین دانشگاه از باب حس نوع­دوستی خدمت به دیگر مناطق کشور درصورت بروز حوادث غیرمترقبه فعالیت خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: کلیه افرادی که مایل به عضو شدن در کانون ها هستند باید شرایط زیر را دارا باشند:

۱- دانشجوی شاغل به تحصیل در دانشگاه باشد.

۲- در کمیته انضباطی حکم در حال اجرا و منجر به محرومیت از تحصیل نداشته باشد.

٣- ملزم به رعایت کلیه مقررات دانشگاه از جمله حفظ حدود و آداب و اخلاق اسلامی باشد.

۰۴ عضو بیش از دو کانون فرهنگی دیگر نباشد.

۵- نداشتن معدل کمتر از حد نصاب مشروطی در دو نیم سال متوالی هنگام عضویت

بهمنی یادآور شد: عضو افتخاری: به دانش آموختگان علوم پزشکی و دانشجویان دانشگاههای دیگر و افراد غیردانشجو که در راستای دستیابی به اهداف کانون قدمی برداشته­اند اطلاق می­شود، و عضویت چنین افرادی باید به تائید شورای مرکزی برسد، همچنین بررسی لغو عضویت اعضاء بر عهده شورای مرکزی کانون می­باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.